Prix Morny’de zafer üçte üç yapan VANDEEK’in…

20 Ağustos 2023 Pazar günü Fransa’nın Deauville Hipodromunda koşulan ve Avrupa’nın 2 yaşlı İngiliz tayları için en önemli mücadelelerinden biri olan G1 Prix Morny’de zafere koşan isim Vandeek (Havana Grey – Mosa Mine, Exceed And Excel) oldu.

KHK Racing Ltd’nin sahibi ve Simon & Ed Crisford’un antrenörü olduğu safkan jokey Andrea Atzeni ile 1200 metre çim pistte 1’09”84’lük derecesi ile birinciliğe uzandı.

200.000 Euro birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği Justify’nin Avrupa’daki en başarılı temsilcilerinden Rramatuelle elde ederken, mücadeleden River Tiber (Wootton Bassett) üçüncü, Sacred Angel (Dark Angel) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Yarış hayatına Temmuz ayında Nottingham’da kazandığı maiden yarışla başlayan Vadeek, ardından Goodwood pistinde G2 Markel Richmond Stakesi kazanmış ve 2’de 2 yaparak bu yarışa gelmişti. Prix Morny galibiyeti ile üçüncü startından da galibiyetle ayrılan safkan bu sene Nisan ayında gerçekleşen Tattersalls Craven Breeze-Up Satışlarında 625.000 Gns’e satın alınmıştı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir