Prof. Kazım Köylü Kupası BELKIS ANA’nın…

9 Temmuz 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi Arap taylarına mahsus G3 Prof. Kazım Köylü koşusunu, Tuncay Palıt’ın sahibi olduğu, Belkıs Köycü Yılmazer tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Turgay Doğan’ın yaptığı Belkıs Ana (3y ad Saadın Gücü – Sevdalımsıncan, Güntay) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Hazbalık (Balıkhan) elde ederken, Minik Anne (Baba Mevlüt) üçüncü, Naturel (Özhaber) dördüncü, Yelda Tay (Özgünhan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…  

Son kez Kv-6 Abdurrahman Atçı koşusunda ilk kez çıktığı çim pistte başarılı bir ikincilik elde eden Belkıs Ana, çok iyi uyum sağladığı başarılı jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde iyi start çıkışı sonrası ön grupta yerini aldı ve düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla rakiplerine üstünlük sağlayıp kazanırken aynı zamanda kariyerinin ilk Grup galibiyetine de imza atmış oldu.  

Toplu bir çıkışla birlikte içerden atak yapan Heyfa liderliği alırken ikincilikte Belkıs Ana ve Umut Kızı ikilisi daha sonra Hazbalık ve Zümra Gülü sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Heyfa liderliğini korurken ikincilikte Umut Kızı arkasında Belkıs Ana şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Heyfa liderliğini korumaya çalışırken ortadan Belkıs Ana’nın dıştan da Hazbalık atağa kalktı. 200’de ortadan atak yapan Belkıs Ana liderliği alırken dışından da Hazbalık ikinciliğe girdi. Sonlarda farkı biraz açan Belkıs Ana 2,5 boy farkla ve 1’20”02 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Belkıs Ana (Mustafa Çiçek)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir