Nurettin Güven’den Geniş Kuponda İstanbul Altılısı…

1.KOŞU: Güzel bir istirahat dönemi ardından hız verdiği çalışmalarını beğendiğim Şenhan, son kez 1400’den açılarak gelen Kamus ile birlikte yaptığı 1200/1.24.7 – 1000/1.10 – 400/28 R galobunu el oynatmadan tamamlayarak oldukça beğenimi topladı. Dinçlik yarışlarını seven safkanın sevdiği sentetik piste gruba üstünlük sağlamasını bekliyorum.


2.KOŞU: İlk 1400 metrelik sentetik pist koşusunda Charming Meldody gibi ciddi bir rakibe çarpılarak tatminkar bir 2.likle ayrılan Magic Merlin, gelişen kondisyonu ve edindiği tecrübeyle koşuya ağırlığını koyacaktır. İlk sınavına çıkacak olmasına rağmen uzun süreden beridir muntazam idmanda olan ve son kez bu günkü binicisi idaresinde yaptığı 1000/0.59.4 – 400/23.2 R süper dereceli galobunda fotoya usta atlar gibi uzanarak beğenimi toplayan A Moment In Time, kusursuz çalışmalarıyla en az favori kadar iddialı konumdadır. Her geçen gün üzerine koymaya başlayan Overlord ise bu ikiliden sonra değerlendirmeye alınmalı.


3.KOŞU: Kısa ara sonrası katıldığı ilk startında gayet tatminkar bir 3.lükle ayrılan Big Guns, bu kez çok daha ciddi hazırlandığı bu sınavında bir adım öne çıkmakta. Sentetik pist performansı oldukça etkileyici Strong Legs, ısrarlı binicisi idaresinde kaldığı yerden devam etmeye çalışacaktır. Önde temposuzu bozacak rakiplerinin olmayışı şansını yükselten Vector’den bir beyaz bayrak ayna yarışı gelebilir. Kocaeli’ndeki ilk koşusunu zorlanmadan kazanan Tor The Wings, sürpriz arayanların tercihi olmalıdır.


4.KOŞU: Bu sezon katıldığı üç koşusunda da kendisine tabela içerisinde şans bularak adından bahsettirmeyi başaran Peekaboo, gayet keyifli idman görünümü ve ciddi rakipleriyle arasındaki önemli kilo farkını en iyi şekilde lehine çevirecektir. 800/49.2 – 400/23.2 R galobunda fotoya artırarak girmesiyle yeşil ışık yakan Kayı Beyi, lehine pist ve mesafede kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Bu tip mesafelerdeki gayet parlak son koşularındaki güzel durumunu aynı titizlikle devam ettiren Goldenpass ile süratli giden tempolu koşuları seven Yamanbey her an devreye girebilecek yetenekteler.


5.KOŞU: Koştukça çok daha iyi yerlere gelebilecek bir kalibreye sahip Bouvet, ekürisi Josephine birlikte yaptığı son çalışmalarındaki havasını performansına yansıtması halinde rakip tanımayacaktır. DİLBAĞI takıldıktan sonra katıldığı iki koşusunda da gayet parlak sonuçlarla ayrılan Sea Of Wonders ile 1000/1.03.6 – 400/23.5 R son galobunda günün iyi işlerinden birini çıkaran Canan Hanım üst sıraları zorlayacaktır. Gördüğü koşuları ardından açıklarını hızla gideren Roterdam ve bir süre dinlendirilen Queen Derya fazlaca ihmale gelmezler. Güzel bir istirahat döneminden geçen Miss Belgrade, dişine göre rakipler yanında koşan Special One, sürekli tabela içerisinde yer bulan Miss Akasya ve Cuma günkü sprintini beğendiğim Pina Colada hatalardan kendilerine pay çıkaracaklardır.


6.KOŞU: Perşembe sabahı iç piste yaptığı 800/50.3 – 400/25 R galobundaki genel görünümünü kusursuz gördüğüm Vincitore, çok daha iyi durumda gireceği bu sınavında başta şans verdiğim taydır. Ufak tefek sıkıntılarından kurtulan I Wanna Leave, tecrübesini konuşturarak şeytanın bacağını kırmaya çalışacaktır. Bursa’dan iddialı getirilen The Rebel Knight ile faullere maruz kaldığı ilk sınavından tatminkar bir 5.lik çıkaran Benzema gözden uzak tutulmamalı. 1000/1.01.7 – 400/23.8 R son galobunda günün en iyi işlerinden birini çıkararak dikkatleri üzerine çeken Esesli Onur, kuponların olmazsa olmazlarından biridir. Beklentilerin çok altındaki ilk yarışını ölçü almadığım Boss All The Boss, bu sınavı dahil yakın takibe alınmalıdır.


1.ALTILI GANYAN

1A) 5

2A) 5-1 // 6

3A) 1-2-4 // 3

4A) 9-6-8-3

5A) 5-10-8-9-3 // 4-1-6-7

6A) 8-4-7-1-3-2

1.6’LI GANYAN (5/6/3/9/8/8): 1.699 TL vermiştir.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir