Nurettin Güven’den 38 Liraya Bursa Altılısı…

1.AYAK: Bu tip mesafelerde mücadele verdiği son koşularında başarılı sonuçlarla ayrılan Apophis, sonlardaki güçlü ataklarıyla fotoya uzanabilir. Güzel bir istirahat dönemi ardından hız verdiği çalışmaları eksiksiz Kızıl Dev, uygun kilosuyla üst sıraları zorlayacaktır. 63 kiloyla katıldığı son 1800 metrelik kum koşusunu yakın aralarla tabela dibinde tamamlayarak beğenimi toplayan Frankenstein, ekürisi Trevi Fountain’in de yardımı ile söz sahibi olacaktır. Yeni ilgililerindeki ilk sınavına çıkacak olan Canguven, gününde olduğu zaman farklı koşabilen Baş Bela ile aşama kaydeden Mühendis fazlaca ihmale gelmezler. Kocaeli’ndeki son sınavında büyük bir sürprize imza atan Black Adler, aynı sınavını tekrarlaması halinde adından bahsettirecektir. İstanbul’dan iddialı giden Nedimhan ile koşunun tempolu gidecek olması lehine Galyalılar sonraki ihtimallerdir.


2.AYAK: Erkenden gittiği Bursa’da oldukça güzel bir hazırlık döneminden geçen Lady Maya, orijin olarak yatkın olduğu piste ve dengi rakipler arasında başta şans verdiğim safkandır. İstanbul’da pistin ağır olduğu gün yaptığı 600/35 – 400/23 R sprintinde oldukça beğenimi toplayan Black Or White, yarış kazanma başarısı gösterdiği piste kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Koştukça daha iyi yerlere gelebilecek bir kalibreye sahip Estela, istim üzerine getirilen Celaliye ile Bursa pistini seven Şirin Sultan gözden uzak tutulmamalı. Bu kez DİLBAĞI takan Age Of Heart, güzel çalışmalarıyla üst sıralardaki yerini zorlayabilir. Bu kez çok daha hazırlıklı The Best Buse, öndeki çekişmelerden yararlanacaktır.


3.AYAK: Olumlu tedavisi ardından İzmir’de üzerine gidilmeden bir yarış gösterilerek açıklarını gideren Indian Most, tekrar döndüğü Bursa’daki çalışmalarında sergilediği derecelerle çok daha iyi duruma ulaştığını ispatlıyor. Mesafesinde ve muhtemelen önde tempolu gidecek olan yarışta, sonlardaki güçlü ataklarıyla sonuca ulaşabilir. Kocaeli’nde iştirak ettiği son 1500 metrelik kum koşusunda, hücumda geç kaldığından dolayı 1.33.63’lük derecesiyle 2.likle ayrılan Ak Diamond, bu gün için aynı hataya düşmediği takdirde adını birincilikle süsleyebilecek yetenekte. Mesafe ayırt etmeyen For The King ile pist ve mesafedeki en iyi dereceyi elinde bulunduran formda Aytemiz en küçük bir hatayı affetmeyeceklerdir.


4.AYAK: Beklentilerin çok altındaki son yarışı ardından döndüğü İstanbul’da bu kez hazırlık olarak sıkı tutulan ve pırıl pırıl bir görünüm içerisindeki Bratislava, bu görüntüsünü performansına yansıtması halinde rakip tanımayacaktır. Kantarmasını iyi okuyan binicisi idaresinde ufak bütçeli kuponlara tek yazılabilir. Form durumu oldukça etkileyici Kick Colleen ile üst üste kazandığı koşularındaki formunu aynı titizlikle koruyan Sarpehan favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.


5.AYAK: DİLBAĞI takıldığı son 1200 metrelik kum koşusunda, düzlükten sonra binicisinin teşviklerine aynı güzellikle karşılık vererek yakın aralarla 3.lükle ayrılan Başkurt Gülü, artan kondisyonu ve dişine göre rakipler yanında kuponlara öncelikli işaretlenmeli. 5 gün önce İstanbul sentetik pisteki başarısız yarışı kendisine bir nevi galop niyetine gelecek olan Buğday Tanesi ile gördüğü koşusu ardından bu günkü binicisi idaresinde yaptığı güzel hazırlıklarıyla yeşil ışık yakan Maydanoz hatalardan en iyi şekilde yararlanacaklardır.


6.AYAK: 1400 ve 1800 metrelik son iki kum yarışında gayet başarılı 2.liklerle ayrılırken buradaki çoğu rakibini geride bırakmayı başaran Altınbay, 1200/1.24.6 – 1000/1.10.6 – 400/28 R güzel dereceli galobuyla iyi durumundan hiçbir şey kaybetmediğini ispatlıyor. Lehine pist ve mesafede şeytanın bacağını kıracağına inandığım safkanı günün teki olarak öneriyorum.


ALTILI GANYAN

1.AYAK: 6-9-10-3-7-8-4-1-5

2.AYAK: 4-5-8-2-1-3-7

3.AYAK: 6-2-3-1

4.AYAK: 2 / 3-5

5.AYAK: 3-4-8

6.AYAK: 5

Çatı Kupon:  37.8 TL

6’LI GANYAN (7/7/3/2/4/5) şeklinde sonuçlanmış ve 798 TL vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir