RAVING MOON çim pist sınavını geçti!

9 Mayıs 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-8 Kadir Keçelioğlu Koşusunu, Murat Mergin’in sahibi, Murat Kesebir’in yetiştiricisi ve Muharrem Aydın’ın antrenörü olduğu Raving Moon (3y dd Cable Bay – Raving Monsun, Monsun), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Chaotic (Azaraks) elde ederken, mücadeleden Pace (Scarface) üçüncü, Philberta (Smart Robin) dördüncü, Passion Runner (Church Pictures) ise beşinci olarak ayrıldı.

Raving Moon (Halis Karataş)

Kısrak Koşusuna yeşil ışık yaktı…

Yarış hayatına Aralık ayında İstanbul sentetik pistinde ikinci olduğu Şartlı-1 mücadele ile başlayan Raving Moon, 2 yaşlı olarak sadece bu yarışı koştu.

3 aşına döndükten sonra ilk yarışına Şubat ayında çıkan dişi tay, 1500 metre mesafeli maiden mücadele başarılı olamayınca bir sonraki yarışında mesafeyi uzattı ve Mart ayının ortasında koştuğu 2000 metre mesafeli maiden mücadeleden bu kez ikincilikle ayrıldı.

İstanbul’da yaz sezonunun başlamasına kısa bir süre kala sentetik pistte yine 2000 metre mesafeli bir maiden koşuya daha katılan Raving Moon, bu kez maidene veda ederken usta jokeyi ile pek zorlanmadı.

4 ay içerisinde koştuğu 4 sentetik yarışın ardından 3 yaşlı dişi tayın çim piste ilk ayak bastığı yarış Kadir Keçelioğlu Koşusu oldu. Güçlü rakibi Cahotic’i harika düzlük sprinti ile aynada yakalayan safkan, 2’11”16’lık derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

Kısa süre önce başlayan yarış hayatında henüz beşinci yarışında ve çim pistteki ilk sınavında parlak bir performansa imza atan Raving Moon kuşkusuz bu performansı ile Kısrak Koşusunda da kendisine bir yer edinmeyi başardı.

Raving Moon (Halis Karataş)
News Reporter

3 thoughts on “RAVING MOON çim pist sınavını geçti!

  1. Raving Moon iyi bir at belli. Yeni koşuyor fazla yıpranmış bir at değil. Piyango bir yarış kazandı kendisinden şuan için daha iyi bir atı geçti.4-5 senedir aygırlık yapan ortalama bir aygırın oğlu. Yavruları 150bin euroya kadar satılan bir aygır. Bence önü açık bir aygır Cable Bay. Türkiyede şuan tek koşan atı da Raving Moon. İlerde daha fazla atı burada koşabilir aşım ücreti de şuan yüksek değil. Türkiyede yabancı jokeyler at binse çoğu at kaybettiği yarışı kazanır. Türkiyede bir jokey ekolü oluşmadı henüz, oluşacağını da zannetmiyorum. Chaotic isimli at bu yarışı nasıl kaybeder gerçekten inanılmazı başardı üzerindeki. Karataş yine ezber bir yarış kazandı. Tempo ne olursa olsun en sonda bekle sonra allah ne verdiyse saldır. O da zor kazandı o kadar beklemesinin kurbanı olacaktı. Türkiye kadar fotoda yarış biten bir ülke daha yok burun baş boyun çoğu yarış. Sebebi jokeylerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir