REPAIR MAN mesafesinde affetmiyor…

26 Mart 2023 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Çukurova Gazeteciler Cemiyeti koşusunu, Aydın Aydoğdu’nun sahibi olduğu, Behçet Homurlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Nurullah Güven’in yaptığı Repair Man (3y de Smart Robin – Rose Daily, Eagle Eyed) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini General Briella (General Quarters) elde ederken, Altınsima (Kırdemirkır) üçüncü, Ghost Cat (Mehmet Bora) dördüncü olarak pistten ayrıldı.

Vedat Abiş ile ilk buluşma…

Uzun mesafeli Kv-8 A. Rıza Ongun koşusu ikinciliği sonrası tekrar sevdiği mesafeye çıkan Repair Man bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Vedat Abiş idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği finişe kadar koruyup, bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak kazanırken bu mesafelerin etkili ismi olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Repair Man liderliği aldı. İkincilikte General Briella daha sonra Ghost Cat ve Altınsima sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Repair Man liderliğini korurken yine ikincilikte General Briella arkalarında Ghost Cat ve Altınsima şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’den fotoya kadar Repair Man ikincilikteki General Briella’nın tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 1,5 boy farkla ve 1’26”81 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Repair Man (Vedat Abiş)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir