Resim gibi tay; ARTEMISA GENTILE…

03 Eylül 2022 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Morocco Sorec koşusunu, M. Selçuk San’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Cem Filiksaç’ın yaptığı Artemisa Gentile (2y dd Approve – Khalasi, Shamardal) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Anadolu Rüyası (Native Khan) elde ederken, mücadeleden Hot Toccet (Toccet) üçüncü, Nazdrovya (Scarface) dördüncü, Romantic Ballet (Native Khan) ise beşinci olarak ayrıldı.

2’de 2 yaptı…

Ağustos ayının ortasında 1300 metre çim pistte koştuğu yarış hayatının ilk startını çok kolay kazanırken farklı bir kumaş olduğunu belli eden Artemisa Gentile, bugünkü koşusunda dış kulvardan iyi bir çıkışla aldığı liderliği bir daha hiçbir rakibini yanına sokmadan kolay ve farklı kazanırken sezonun en iyi dişi taylarından birisi olacağını da ispatladı.

Toplu bir çıkışla birlikte orta kulvardan Hot Toccet liderliği almaya çalışırken dış kulvardan gelen Artemisa Gentile liderliği aldı. Üçüncülükte Wichita daha sonra Romantic Ballet sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Artemisa Gentile liderliğini korurken ikincilikte Hot Toccet daha sonra Romantic Ballet ve Wichita şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Artemisa Gentile farkı 3-4 boya çıkarırken ikincilik mücadelesi Hot Toccet ve dışından gelen Anadolu Rüyası arasında sürerken 200’den sonra kolay tempoda farkı koruyan Artemisa Gentile 4 boy farkla ve 1’23″49 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Artemisa Gentile (Akın Sözen)News Reporter

1 thought on “Resim gibi tay; ARTEMISA GENTILE…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir