ROBERTA MIA Kısa Vadede zorlanmadı…

16 Temmuz 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7/D Prof. Mecdi Ramazanoğlu Koşusunu, Duygu Fatura’nın sahibi ve yetiştiricisi, Selçuk Taşbek’in antrenörü olduğu Roberta Mia (2y dd Goken – Bye Bye Juji, Elusive Quality) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Karakraliçe (Smart Robin) elde ederken, mücadeleden Wind Of Love (Papa Clem) üçüncü, Game Stop (Sidneys Candy) ise dördüncü olarak ayrıldı.
3’te 2 yaptı…

Yarış hayatına Nisan ayında İstanbul çim pistinde kazandığı 800 metre mesafeli Şartlı-1 mücadele ile başlayan Roberta Mia, ardından Temmuz ayının hemen başında katıldığı G3 Sadun Eşref Güney Atığ Koşusunda güçlü rakibi Perfectly Splendid’e geçilerek başarılı bir ikincilik elde etmişti. Bu yarıştan 12 gün sonra dişi taylara mahsus Prof. Mecdi Ramazanoğlu Koşusuna gelen kabiliyetli tay, ilk metrelerden itibaren üstünlüğünü hissettirdiği mücadeleyi 1’12”04’lük derecesi ile 2.5 boy önde kazanmasını bildi.

Roberta Mia (Mehmet Kaya)

Fransa’nın şampiyon 2 yaşlı Aygırı GOKEN’in kızı…

Roberta Mia’nın babası 2 ve 3 yaşlarında 5 yarış kazanmış, G3 Prix Texanita, G3 Prix du Bois ve (L) Unibet Golden Rose Stakes galibi, G1 King’s Stand Stakes ve G2 Criterium de Maisons-Laffitte ikincisi Goken (Kendergant)’dir. 2017 yılında haraya alınan aygırın ilk tayları 2018 yılında doğmuş, geçen sene koşmaya başlamış ve aygır Fransa’da ilk yılında şampiyon 2 yaşlı baba olmayı başarmıştır.

Rpberta Mia’nın annesi Bye Bye Fuji ise Arqana satışlarında alınmış 2010 doğumlu bir Elusive Quality kızıdır. Fransa’da 2 yaşlı olarak koştuğu ilk yarışı kazanan kısrak, sonrasında 3 kez daha start almış damızlığa ayrılmıştır.

Goken
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir