ROCK IRON’dan bir haftada 2 birincilik…

22 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus Kv-6 S.Özden Odacıoğlu Koşusunu, Cavidan kaya Özaslan’ın sahibi, Kaya Dünyası Ltd.Şti’nin yetiştiricisi ve Seçkin Aydoğan’ın antrenörü olduğu Rock Iron (3y ae Sultan De Faust – Nargüzeli, Yavuzca), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Kurtoba (Kaizbert) elde ederken, mücadeleden Sultanbeşir (Sultan De Faust) üçüncü, Nemkaldı (Kaizbert) dördüncü, Baba Zaman (Sultan De Faust) ise beşinci olarak ayrıldı.

Rock Iron (Halis Karataş)

Bir hafta da 2 birincilik…

Yarış hayatının 5’inci startında 2’inci birinciliğini elde eden Rock Iron, 7 gün önce yine 1200 metre çim pistte koştuğu maiden mücadeleyi baş farkıyla ve 1’20”68’lik derecesi ile kazanırken, bu defa çok daha güçlü rakipler yanında aynı pist ve mesafeyi 1’18”67’de koşarak yarım boy farkla kazanmasını bildi.

Startla birlikte Tuğçem ve Kurtoba ikilisi öne çıkarken, Sultanbeşir ve Nemkaldı da üçüncü ve dördüncü sıraya yerleşip bu ikiliyi takibe başladılar. Rock Iron bu metrelerde arka grupta beklemeyi tercih etti.

Son düzlüğe Tuğçem az farkla önde çıktı. 300 geçilirken dışına Kurtoba, hemen içine Sultanbeşir geldiler. 200’de farklar tamamen kapandı ve neredeyse 6 tay başa baş duruma geldiler. Bunlardan son 100 metrede etkili bir sprint yapan Rock Iron rakiplerini yakaladı ve grubun dışından Kurtoba’ya yarım boy farf yaparak bir kez daha birinciliğe uzandı.Rock Iron (Halis Karataş)
News Reporter

4 thoughts on “ROCK IRON’dan bir haftada 2 birincilik…

  1. Bayılıyorum bu ekuriye tay yarışlarında kendi taylari aralarında yarışıyor atları her yer de koşuyor istediklerini getiriyor istediklerini koşuyor yani Arap tay yarışların ı istedikleri gibi koşuyorlar

  2. Bir haftada 2 birincilik yapan tay denilince tayın sahibini yazmaya gerek yok zaten bir haftada Kaya lar hariç hiç kimse tay koşmaz koşsada o tayı bir daha kosamaz zaten yarış kazanamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.