Rövanşı aynı farkla aldı!

6 Mart 2019 Çarşamba akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen 4 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus (KV-7) Prof. Dr. Akın Finci Koşusu’nu, Yıldırım Gelgin‘in sahibi ve yetiştiricisi, Aydın Küçükaksoy’un ise antrenörü olduğu Victory Is Ours (6y aa Victory Gallop – Lovely Doyoun, Doyoun), jokeyi Gökhan Kocakaya ile 2100 metre sentetik pistte 2’11”49’luk bir derece gerçekleştirerek kazandı. Yaklaşık 1 ay önce 100 metre daha uzun mesafeli Aydın Tat Koşusunda bir araya gelen ve o yarışta boyun farkı ile bugün kazanan rakibini geride bırakan Zafer Ateşi (Win River Win) bu kez mücadeleden ikincilikle ayrılırken,  bu ikilinin 3 boy gerisinde Baybaşkan (Fliers Fantasy) üçüncü, onun da 2 boy arkasında King Of Rock (Derviş Ağa) ise dördüncü oldu.

Kariyerinin 35’inci yarışında 9’uncu, sentetik pistteki ise 3’üncü ve en kıymetli birinciliğini elde eden Victory Is Ours, aynı zamanda kazancını da 1.886.064 TL’ye yükseltti.

Victory Is Ours (Gökhan Kocakaya)

PROF. DR. AKIN FİNCİ

Prof. Dr. Akın Finci, 1931 yılında İstanbul’da doğdu. A.Ü. Veteriner Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Vilayeti Veteriner Müdürlüğü’nde Merkez Veterineri olarak iş yaşamına başladı. 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalına Kurucu Öğretim Üyeliğine atandı ve 1975 yılında Profesör oldu. 1986-1988 tarihleri arasında Türkiye Jokey Kulübü At Hastanesinde Başhekim olarak çalışan Prof. Finci, 1992 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde at cerrahisi ile uğraşarak mesleğini devam ettirdi. Finci 27 Kasım 2005 yılında vefat etti.

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir