RUNNER BULL’dan Kappushev ile G2 galibiyet!

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 Adnan Menderes Koşusunu, Nurbiye Gülerce’ye ait, Mustafa Berberoğlu tarafından yetiştirilen ve İbrahim Bekiroğulları’nın antrene ettiği Runner Bull (Victory Gallop – Sun Cat, Mountain Cat), jokeyi Myrzabek Kappushev ile kazandı.

1600 Metre çim pistte koşulan 238.000 TL birincilik ikramiyeli mücadelede son viraj dönülürken başa çıkan ve düzlük boyunca gerideki rakiplerinin ataklarından etkilenmeden 1’36”28’lik derecesi ile birinciliğe uzanan Runner Bull’un ardında ikinciliği Sharpa (Kurtiniadis) elde ederken, mücadeleyi Kreacher (Dehere) üçüncü, Distant Shining (Luxor) ise dördüncü olarak tamamladı.

28’inci startında 7’inci kez finiş çizgisini önde geçen Runner Bull, kariyerinin 5’inci Grup galibiyetine imza atarken, 1600 metre çim pistteki 3’üncü sınıf koşu birinciliğini elde edip kazancını da 1.918.310 TL’ye yükseltti.

Runner Bull (Myrzabek Kappushev)

Yine bir Mountain Cat kızı…

Adnan Menderes adına yapılan G2 yarış güzel bir finişe sahip oldu. Start öncesi zorluk yaşayan Sharpa, kazanamasa da güzel yarıştı. Kazanan Runner Bull kendisi kadar yabancı jokeyi ile de dikkat çeken bir attı ve binicisinin  gerçekten de düzgün ve dengeli binişi dikkat çekici idi. Bu konumdan İmparator’a epey malzeme çıkar diyorum!

Victory Gallop yavrusu Runner Bull’ın annesi  Mountain Cat kızı Sun Cat‘dir. Ankara da günün diğer G2 yarışında kazanan Bumerang’ın annesi de bir Mountain Cat kızıydı ve günün iki G2 klasındaki yarışında kazanan atların kısrak babalarının Mountain Cat kızı oluşu çok dikkat çekici bir soy notu olarak duruyor karşımızda.

Runner Bull’un büyük annesi Sun Shines East annelik yaşamında gayet verimli bir kısrak olup Damascus oğlu Eastern Echo’nun kızıdır. Eastern Echo, çok değerli bir soya sahip olup Runner Bull’un büyük annesi Sun Shines East’in verimli hara yaşamına etkisi olduğunu düşünüyor, buradan da bu kısrağın bir torununu Saraçoğlu harası kısrak kadrosuna kattırdığım sayın Murat Saraçoğlu’na selamlarımı yolluyorum!  (Muslihiddin Gurup)

Adnan Menderes Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “RUNNER BULL’dan Kappushev ile G2 galibiyet!

  1. Herhangi bir apranti bile bu koşuyu bu şartlarda kazanabilirdi.yancı jokey Sadettin ve yine cheri cheri lady klasiği.bu yarışda da bu şekilde tabela bile yapmayacağını pek tabi ki atın sahibi de biliyor ama yazık bu ata.bi çorba parası atmışlardır.bu arada kreacher, shining, pendragon ve Zafer ateşi yazarak kolay geçeceğimi düşündüğüm koşu 5 te kalmamla beni sinir krizine soktu.yine söylüyorum evet runnerı es geçmem benim hatamdı ama yine söylüyorum Sadettin Gazi kazanmış bir yancı jokeydir.cheri cheri sahipleri de atçı değil çorbacıdır.kraliçeye sözüm yok o asil bir canlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir