RÜZGAR BARIŞ’dan müthiş sprintle gelen galibiyet…

15 Eylül 2023 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G3 koşusunu, Emine Altın’ın sahibi olduğu, Mikail Altın tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Yaparoğlu’nun yaptığı Rüzgar Barış (3y ke Güntay – Nazlı Gelin, Haberbatur) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Kaşmir Tay (Onurkaan) elde ederken, Uçankutlutay (Uçarer) üçüncü, Büyük Menderes (Gürsu) dördüncü, Melihin İzi (Özhaber) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

İlk grup galibiyeti… 

Yarış hayatına İzmir’de kum pistte Şartlı-1 koşu ikinciliği ile başlayan Rüzgar Barış daha sonra çim pistte start aldığı iki koşuyu kazanırken annesi gibi çim pistte başarılı olabileceğini belli etmişti. Daha sonra İstanbul, İzmir ve Bursa’da start aldığı koşularda tatminkar sonuçlar elde eden safkan, ilk kez son koşusunda birlikte olduğu Özcan Yıldırım ile tekrar bir araya geldiği koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra en dışa çıkarak oradan yaptığı çok etkili ataklarla koşunun ağır favorisi Kaşmir Tay’ı tam aynada yakalayıp geçerek kazanırken aynı zamanda kariyerinin ilk grup galibiyetini de elde etmiş oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir