RÜZGARDAHAN İzmir’i çok sevdi…

09 Mart 2023 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Nejat Evliyazade koşusunu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Alper Tepebaşı’nın yaptığı Rüzgardahan (4y ka Yakupbey – Çığırtkan, Halid) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Halim Ağa (Canberktay) elde ederken, Kanatlı Tay (Tümöz Bey) üçüncü, Bozarslan (Özgünhan) dördüncü, Harem Ağası (Gürgökçe) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İkinci Grup zaferi…

İzmir’de start aldığı iki koşusunda da oldukça başarılı performanslar sergileyen Rüzgardahan iki yarış aradan sonra tekrar buluştuğu jokeyi Halis Karataş idaresinde start çıkışını biraz ağır almasına rağmen düzlükten sonra yapmış olduğu etkili ataklar ile kazanırken, aynı zamanda kariyerinin ikinci grup galibiyetine de imza atmış oldu.

Kanatlı Tay ve Rüzgardahan’ın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Harem Ağası liderliği alırken ikinciliğe Halim Ağa girdi. Daha sonra Bozarslan ve Rüzgardahan sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Harem Ağası liderliğini korurken yine ikincilikte Halim Ağa arkalarında Bozarslan ve Rüzgardahan şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Harem Ağası liderliğini korumaya çalışırken dışından Halim Ağa’nın aralarından da Rüzgardahan’ın atakları görüldü. 200’de ataklarını arttıran Rüzgardahan liderliği alırken dışından Halim Ağa’nın onun dışından da Kanatlı Tay’ın atakları görüldü. Son metrelerde rakiplerinin ataklarına başarılı şekilde karşılık veren Rüzgardahan 1 boy farkla ve 1’35”42 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Rüzgardahan (Halis Karataş)
News Reporter

1 thought on “RÜZGARDAHAN İzmir’i çok sevdi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir