SAADIN GÜCÜ’nden Yetiştiricilere destek!

At Sahibi Uğur Kazancı COVID-19 kapsasamında yayınladığı duyuru ile Atçı ve Yetiştiricilere destek olacağını bildirdi.

Saad’ın Gücü isimli aygırının 2019 yılında yaptığı aşımlarından doğan 2020 doğumlu taylarının “Aşım Ücretilerinin” ödemelerinde %25 oranında indirim uygulanacağını, bununla birlikte geçen yıl 10.000₺ ilan edilen fiyatın Aşım Seritifikaları ödemelerinde 7.500₺ olacağı ilan edildi.

Uğur Kazancı

Uğur Kazancı yaptığı açıklamada; “Küresel krizin baş gösterdiği bu günlerde yetiştiricilerimize az da olsa destek olabilmek adına bu kararı aldık. TJK nezrinde girişimde bulunduk, umarım en kısa zamanda müspet bir şekilde dilekçemiz kabul görür ve onaylanır. Dilerim tüm dünya ile birlikte ülkemiz ve Atçılığımız bu krizi en kısa zamanda atlatır. Türk yarışçılığının geçtiği bu zor döneminde yaraları en kısa zamanda sarılır.” dedi.

KAMUOYU DİKKATİNE

Küresel manada etkilerini gördüğümüz COVID-vid1919 virüsünün yarış ve yetiştiricilik manasında da olumsuz etkilerini ülkemizde ağır bir şekilde hissetmekteyiz.

Atçı ve yetiştirici dostlarımızın yaşadığı olumsuzluklar karşısında destek olabilmek adına 2019 yılında 10.000 ₺ bedelle Aygırımız SAAD’ın GÜCÜ’ne başvuru yapmış ve bu yıl doğan tayları için canlı tay uygulamasıyla ödeme yapacak kısrak sahiplerinin ödemelerinde %25 oranla indirime gidilmiş olup, 7.500 ₺ ödeme olarak kabul edileceğini Atçılık kamuyoyla paylaşırız.

Yaşanan olumsuzlukları dünyanın, ülkemizin ve Atçı’larımızın biran önce atlatması dileklerimizle…

At Sahibi

Uğur KAZANCI

Not: TJK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ne konu ile ilgili dilekçe verilmiş olup, onaylanmaması halinde ücretini yatıranlara elden iade söz konusu olabilecektir.

SAADIN GÜCÜ (Özcan Yıldırım)
News Reporter

3 thoughts on “SAADIN GÜCÜ’nden Yetiştiricilere destek!

  1. sayın bir aygır sahibi olarak ugur kazancının yaptığı bu destek takdire şayandır.umarım bu davranış tüm diger aygır sahiplerinede örnek olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir