Sado’dan Yeşiloba’ya BARİKAT…

25 Şubat 2020 Salı günü Yeşiloba Hipodromunda düzenlenen 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 koşuyu, Mehmet Cahit Malkoç’un sahibi, Mustafa Berberoğlu’nun yetiştiricisi, Yakup Misdik’in ise antrenörü olduğu Barikat (3y dd Approve – Sunny Girl, Mujtahid), jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

Barikat (Sadettin Boyraz)

7 Safkanın katılımı ile 1900 metre kum pistte koşulan 133.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte başa çıkan ve aldığı bu liderliği tempo yarışlarının usta jokeyi Sadettin Boyraz ile finişe kadar koruyan Barikat, sonlarda yüklenen rakiplerine direnerek 2’02”76’lık derecesi ile 1 boy önde birinciliğe uzanan isim oldu. Starttan 1 boy kadar tereddütlü çıkan koşunun favori ismi Fire Of World (Hakeem) bir ara kazanacakmış görüntü verdiği mücadeleden 1 boy farkla ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 4 boy gerisinde Deli Tahir (Dr Fong) üçüncü, onun da bir baş arkasında Grande Aquila (Dont Stop Me) dördüncü oldu.

12’inci startında 7’inci kez finiş çizgisini önde geçen Barikat, kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede, Adana kum pistindeki 5’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 449.735 TL’ye yükseltti.

Barikat (Sadettin Boyraz)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir