Şampiyon bu sabah idmana çıktı…

Türk Yarışçılık tarihinin en çok G1 yarış kazanan İngiliz atı olan şampiyon Long Runner (Gio Ponti), uzun aradan sonra bu sabah idman pistinde görüldü.

Dubai Yarış Festivaline katılmak üzere Ocak ayının sonunda Birleşik Arap Emirliklerine giden ancak yaşadığı sakatlık nedeniyle Meydan Hipodromunda hiç start almadan 22 Mart 2022 Salı günü Türkiye’ye geri dönen safkan, tamamlanan tedavisi sonrası bu sabah Veliefendi Hipodromunda idman pistine çıktı.

Long Runner geçen sene Nisan ayında kazandığı Akdeniz Derbisi sonrasında da yaşadığı sorunlar nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusuna deklare olamamış ve yaz sezonuna Mayıs ayında koşulan G1 19 Mayıs Koşusu ile başlaması beklenirken, bu koşuyu da pas geçmek zorunda kalarak idmandan alınmıştı.

Yarışseverlerin büyük bir heyecanla pistlere dönmesini beklediği safkanın en kısa sürede sağlıklı bir şekilde bunu gerçekleştirmesini temenni ediyoruz.

(Video: Nurettin Güven)News Reporter

3 thoughts on “Şampiyon bu sabah idmana çıktı…

  1. Bir atın kumda yarış kazanması, o atın kumcu olduğunu göstermez. Kum da kimi geçti? Rakipler ortada… Atı kum da yormaya gerek yok, sentetik ve çimde fıstık gibi koşuyor ne gerek var her pistte atı yormaya, hiç gereği yok… Bir de kum pisti kumcular bile zor koşuyor, atların arıza oranı % 80 kum pist kaynaklı, ilk anda belli etmese de sonraları atlarda arızalar çıkarıyor.. Kum da atı yormanın hiç gereği yok..

    Son olarakta, eğer yurtdışında Avrupa da vs yarış koşmayacaksa bu safkanın artık aygır olarak kullanılmasında fayda var ama bence bu yıl Türkiye’de 2-3 yarış koşup yurtdışında yarışlar kollamasında fayda var. Japonya var, Hongkong var, Avrupa var.. bir gidip oralarda çimde görmek lazım safkanı.. Belki internatıonal bir aygır olacak, aygırlık yapabileceği ülkelerdeki grup yarışları bir denemek lazım.. Bu yılın bence iyi koordineli etmesi gerekiyor, bunlar zor işler değil, yapılabilir. Saygılarımla.

  2. ‘atların arıza oranı % 80 kum pist kaynaklı’
    Çok ironik olmuş profesör ismiyle böylesine acemi yorum yapmanız :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.