Şampiyon pistlere geri dönüyor…

Koştuğu 6 yarışı da kazanan ve 2 Ekim 2021 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koştuğu G1 Hatay Koşusunu kazandıktan sonra yaklaşık 6 aydır start almayan şampiyon safkan Sertberk (Berksoy), yaz sezonu ile birlikte pistlere geri dönüyor.

Hatay Koşusu sonrasında yaşadığı bir sıkıntı nedeniyle geçtiğimiz yıl 17 Ekim’de kayıtlı olduğu ve tartışmasız büyük favori olarak gösterildiği G1 Haralar Koşusuna deklare edilmeyen safkan, dolayısıyla sezonun en büyük Koşusu olan Cumhuriyet Koşusunda da start alamamıştı.

Dağyudan Ekürisine ait 4 yaşında namağlup kır erkek safkan, Şubat ayının başından itibaren hızlandırdığı çalışmalarını bugüne kadar muntazam olarak sürdürdü. Adana’da Mart ve Nisan aylarında çok sayıda galobu bulunan safkan, son olarak 10 Nisan 2022 Cumartesi günü Mehmet Akyavuz idaresinde 1400/1’38”0 – 1’22”3 – 1’08”3 – 27”5 rahat bir galop gerçekleştirdi.

Sertberk (Mehmet Akyavuz) – Kır Ejder (Ahmet Çelik)

Mohaç ile başlıyor…

İlgilileri Sertberk için yeni sezonda ilk hedef olarak G2 Mohaç Koşusunu belirledi. 15 Nisan 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulacak olan 360.000 TL ikramiyeli koşuya 8 Nisan Cuma günü safkanın kaydı yapıldı. Ekürinin bir diğer başarılı safkanı Kır Ejder de, Sertberk ile birlikte Mohaç Koşusuna kayıt edildi.News Reporter

7 thoughts on “Şampiyon pistlere geri dönüyor…

  1. 1400/1’38”0 – 1’22”3 – 1’08”3 – 27”5 rahat.. bu nedir? Adana kumunda mı yapmış bu galobu?

  2. Sertberk sakatlanacak diye korkuyorum valla Allahim butun atlara kazasiz belasiz yeni sezonlar nasip eylesin sertberki izlemwk gercekten benim icin ayri bir zevk

  3. Bir sürü şişirilen at haberinden sonra işte “GERÇEK BİR ŞAMPİYON” at haberi..
    Ayakları düz bassın tüm sezon başarıları daim olsun inşallah..
    Gerçekten pamuklara sarılacak bir ŞAMPİYON at SERTBERK..
    Yaptığı idman derecesi bile bir çok açık yarış atının yarışta dahi yapamayacağı dereceler.. Müthiş gerçekten.. Maşallah SERTBERK’e.. Gerçek bir ŞAMPİYON..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.