Şampiyon safkan ilk Kısa vade galibini verdi…

G1 Cumhurbaşkanlığı (2 kez), Başbakanlık, Türkiye Jokey Kulübü, Erkek Tay Deneme ve Ankara Koşuları galibi olan ve 2016 Karayel Ödüllerinde, Yılın 4+ yaşlı Erkek Atı ve Yılın Stayeri seçilen ve kariyerinde 11 Grup yarış galibiyeti bulunan şampiyon safkan Fly By Me’nin (Karabeyhan – Lady Fi, Among Men) aygırlık kariyerindeki ilk Kısa Vade galibi yavrusu Dollar Man (Fly By Me – Exdarling, Kurtiniadis) oldu.

9 Mart 2022 Çarşamba günü Kv-7 Nafiz Kurt Koşusunda start alan Kemal Kurt ve Ender Mehmet Karaman ortaklığına ait safkan, sentetik pistte koşulan 2000 metre mesafeli koşuyu jokeyi Gökhan Kocakaya ile starttan çıktığı gibi beyaz bayrak-ayna yaparak kazanırken, babası gibi mesafe atı olacağını gösterdi.

Dollar Man (Gökhan Kocakaya)

23 Temmuz 2017 Pazar günü start aldığı G1 Başbakanlık Koşusu ile yarış hayatını noktalayıp haraya alınanan Fly By Me’nin ilk temsilcileri geçen sene 2 yaşlı olarak start almaya başladı.

İlk jenerasyonunda 5 yavru ile temsil edilen ve bugüne dek bunlardan sadece 3’ü start alabilen aygırın bu yavrularından başka bu sene 1 yaşlı olan 9 yavrusu daha bulunuyor.

Karabeyhan – Lady Fi…

7 Eylül 2012 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı Sabırlı Koşusu’nu (Şartlı 1) kazanarak yarış hayatına başlayan Fly By Me, 37 kez start alıp 14 yarış ve 4.485.936 TL ikramiye kazandı. Kum pistte hiç start almayan, sentetik pistte ise 2 kez start alıp bir kez üçüncü olan safkan tüm birinciliklerini çim pistte elde etti.

Fly By Me, yarış hayatı boyunca 67 kez start alıp 16 birincilik elde eden Karabeyhan’ın (Warning) oğludur. Fly By Me’nin annesi ise 25 kez start alıp 3 kez potoyu önde geçmeyi başaran Lady Fi (Among Men)’dir.

Fly By Me (Selim Kaya)
Fly By MeNews Reporter

3 thoughts on “Şampiyon safkan ilk Kısa vade galibini verdi…

  1. Fly By Me isimli Aygırımız.5 bin TL Canlı Tay Garantili Hendek/ SAKARYA daki çiftliğimizde Aşımlara devam ediyor.
    Tel ; 0532 4604101

    1. Fly by me başka bir attı. İyi attı. Dollar Man yok babası ile alakası yok. Tuhaf koşuyor.

  2. bir kısrağım olsa kesin çekerdim beğendiğim bir attı fly by me aşımı bol olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.