Şampiyon sezonu kapattı…

Dişi Tay Deneme, Kısrak ve Gazi Koşularını kazanarak bir dişi tayın elde edebileceği en büyük başarılardan birine imza atarken aynı zamanda ülke yarışçılığında Triple Crown yapan ikinci dişi ve dokuzuncu safkan olma şansını Ankara Koşusuna taşıyan son şampiyon Secret Power’ın maalesef sezonu kapattığı bilgisi alındı.

Gazi sonrası ilk yarışına 3 Eylül 2022 Cumartesi günü İstanbul’da 1600 metre çim pistte koşulacak olan Dişilere mahsus ve 900.000 TL birincilik ikramiyeli Uluslararası G3 İstanbul Koşusunda çıkması beklenen şampiyon safkanın, yaşadığı bir sorun nedeniyle risk edilmek istenmediği ve bu nedenle sezon sonuna kadar bir daha start almamasına karar verildiği öğrenildi.

Yarış Dergisi olarak müstesna kısrağın en kısa sürede sağlıklı bir şekilde pistlere geri dönmesini temenni ediyoruz.

Secret Power (Özcan Yıldırım)News Reporter

5 thoughts on “Şampiyon sezonu kapattı…

  1. Gazi kazanan at kendinden hayır görmüyor bu her zaman böyle inşallah sahalara tekrar sağlıklı döner.

  2. Üzücü tabi, gazi koşusu sonrası kıyım devam ediyor. Umarım en kısa sürede sağlıkla sahalara dönebilir. Bu arada haberi yapanlara küçük bir sitemin olacak. Nedir arkadaşlar yaşadığı bir sorun? Böyle habercilik mi olur? Bal gibi biliyorsunuz o sorunu ama buraya yazmaktan imtina ediyorsunuz. Neden? Böyle gizli kapaklı çekine çekine habercilik olmaz, olmamalı. Diğer taraftan yarıştan sonra topalladı denen at gelip güle oynaya G1 kazanıyor, TJK acilen bu işe el atmalı atların hastane raporları, sakatlık geçmişleri şeffaf bir şekilde ilan edilmeli. Galop olayı tek tük at saklama cambazlıkları haricinde büyük ölçüde çözüldü bu sıkıntı da istenirse çözülür, yeter ki çözüm üretmeye gönül olsun.

  3. Ilk 5 disindakiler iyi iyide gidiyor.Secret power la rovansa cikipta gecebilecekler vardi.Gazi gunu rakip olamadilar.

  4. hep aynı hikaye gaziyi kazan sonra yarış hayatın bitsin bu ne rezillik ya. türkiyede yetiştiricilik sıfır eşittir sıfır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir