Şampiyon sezonu kapattı…

Dubai’den geldikten sonra bu sene start aldığı dört Grup mücadelede istediği sonuçları alamayan ve son kez 4 Eylül ‘de start aldığı G2 Boğaziçi Koşusunu Maximus Boy ve Burgas’ın arkasında üçüncü olarak tamamlayan şampiyon Long Runner‘ın, yarın İstanbul Veliefendi Hipodromu At hastanesinde bir operasyon geçireceği ve bu nedenle sezonu kapattığı öğrenildi.

Kariyeri boyunca 31 kez start alan ve bunların 17’sini kazanıp 11 G1 galibiyetine imza atarak Devir’e ait rekoru eline geçiren 6 yaşındaki safkanın, geçireceği ameliyat sonrası istirahate alınacağı ve sonrasında gelecek sezona hazırlanacağı bilgisi alındı.

Long RunnerNews Reporter

21 thoughts on “Şampiyon sezonu kapattı…

 1. sanki yoruldum diyor at artık… 11 gr1 kolay değil avrupa yada abd’de olsa 5 gr1 yapsa anında haraya alınıp genç aygır olurdu ama bizde 18 yaşına kadar koşturabilseler koştururlar… sadece long runner için değil bu ülkedeki tüm kaliteli atlar için üzgünüm…

  bırakın biz doyamadık filan demeye daha koşsun demeye…

  1. Hakk Hanı sizin atınız mı? Eğer öyleyse; 8 yaşına gelmiş, 80 yarış koşmuş bir atın sahibinin böyle bir yorum yapması trajikomik olmuş..

   1. yok hayır efendim keşke olsaydı… ama o at koşmadan evvel ben bu isimle yorum yapıyordum… saygılar… ismim hakkı…

 2. Bence sadece sezonu kapatmadı yarış hayatını tamamen noktaladı, öyle tahmin ediyorum ki her ne kadar resmi olarak ilan edilmese de bundan sonraki yaşamına aygır olarak devam edecektir.

 3. Yahu sezonu kapattı ne demek yarış hayatını kapatın su atin artık ya sahada kalmasını mi istiyorsunuz?!?dünyaları kazandırdı bu at size yarın öteki gün doğru eslesmelerle yavruları altın değerinde olur,neyin inadı bu?!?

 4. Atta bir sıkıntı olduğu o kadar âşikardı ki. Bunu görmek için uzman olmaya gerek yok. Sakat sakat koşturuldu, buna “sıkıntı” demeye gerek yok aslında. Ya da geç mi teşhis edildi? Camiaya, sektöre hâkim değilim. Umarım sakatlıkları tespit eden tüm aletler ülkemizde vardır.

  Acı çekmesini istemem ama eğer mümkünse eski aksiyonlarına hatırlatacak şekilde koşarken görmeyi çok isterim. İnşallah iyi döner.

 5. Üzmeyin kralı.o bir tane.bu kadar zorlamaya gerek yok çekin haraya.sakatliktan sonra toparlayamadi.zaten seneye kıssa 7 yaşında olacak,handikap atı yapacaksiniz güzelim atı.

 6. İlgililerine ulaşabilsem, bu muhteşem atı artık çim pistte koşturmayın derdim, bu atın antrenörü ben olsaydım en az 5 g1 daha zaferi yaşatırdım bu büyük bir iddaa ama gerçekten söylüyorum… hatta dubai ‘ye 4 yaşında götürür orada kum pistte zafer bile yaşarırdım. Eğer ilgilileri bu haberi okursa ve inşallah bu güzel at iyileşip sahalara dönerse kum pistte koşturulsun ve kupalara devam etsin

  1. Ne yapsın sahibi aygırlığa ayırsa at sahipleri çekim için masrafına 5 kısrak anca gönderecek, böyle bir atı da 10 sene de 1 kere belki bulacaklar masraflar belli diğer atlarında yükünü böyle atlar çekiyor zaten, yerli milli atçılığımız yok ki sürekli dışarıdan aygır getir getir kendi kan hatlarımız oluşamıyor

 7. 11 Gurup 1 kazanmak bu kadar kolay ülkemuzde light jenerasyona denk geldi.Yurt dışında gurup 3 yapardi belki.

 8. Neydi
  Turkey in kodolfini mi diyorlardı bu eküri için
  Acaba godolphin bu ekürinin adını duymuşmudur
  Millette amma şişirdi bunları,Bak Maxsimus boy
  Butun yurtdışı yurtiçi foal leri itti saha kenarına,Helal olsun

 9. Zorlamayın hayvanı yazıktır günahtır kazandırmış kazandıracağı kadar emekli olma zamanı gelmiş geçiyor

 10. Bu Kurtellerin üzerinde atların ve yarışseverlerin ahı var,sakat olduğunu bildikleri atları hep koştular ve bir o kadarda elit atı ve tayı harcadılar, YAZIK

  1. Rekortmen at,tarihte yazdi ama 2022 performansi da ortada bu denli zorlama ve israr cok cirkin.Ulkenin en buyuk ekurisinin bakis acisi bu olduktan sonra atciligin icler acisi durumda olmasi sasirtmamali.

 11. yav bırakın ne şampiyonu ülkemizde doğru dürüst at yokki düşünün grup 1 yarışına bakıyosunuz dandik dandik atlar onları geçince şampiyonmu olunuyo. gördük şampiyon atı dubai de rezil oldu geldi. dün super saverin ilk yavrusu koştu ve kazandı. o kadarda emindim ki kazanacağından tay kısrak resmen kazanacağım diyodu çünkü orjini harikaydı. super saveri ülkemize kazandıranları tebrik etmek lazım valla böyle bir aygırı nasıl bırakmışlar hayret. super saverin kızları doğru anne hattı seçilirse cidden şampiyon adayı olur.

 12. Bu Kurteller erken gelişen İngiliz atlarını bulup getiriyorlar.
  Böylece 2-3 yaşındaki taylarla parayı kupaları götürüyorlar.
  Sonra atları 4 yaşa geçince bitiyor.
  5 yaşını göremiyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir