Şampiyonun adını taşıdı, şampiyon gibi başladı!

Şemsettin Alp Evcimen tarafından yetiştirilen ve ilk yarışına Uğur Kıraloğlu’na ait Siyah-Beyaz forma ile çıkan Uğurtay, yarış hayatına 7 boy fark yaptığı etkileyici bir yarışla başladı.

‘Justenuffhumor – Stainless (Unaccouted For)’ orijinli 2 yaşındaki doru erkek tay, 21 Kasım 2020 Cumartesi günü Ankara kum pistinde katıldığı 1400 metre mesafeli Okawango (Şartlı-1) Koşusunu, jokeyi Ayhan Kurşun ile 1’30”15’lik derecesiyle çok kolay ve farklı bir şekilde kazandı.

Erhan Dıblen’in menajerliğini, Sabit Eren’in ise antrenörlüğünü üstlendiği Uğurtay, 2 yaşında G1 Çaldıran, 3 yaşında G1 Fatih Sultan Mehmet ve 4 yaşında G1 Haliç ve G1 Fatih Sultan Mehmet koşuları galibi, şampiyon Miler/Sprinter Rhythm Divine ile anneden kardeş…

Sarıkaya ekürisinin Triple Crown galibi olan 1982 doğumlu büyük şampiyonu Uğurtay ile aynı adı taşıyan tayın bundan sonraki performansının nasıl olacağı büyük bir merakla bekleniyor.

News Reporter

3 thoughts on “Şampiyonun adını taşıdı, şampiyon gibi başladı!

  1. Triple Crown yapmış bir unutulmaz şampiyonun isminin korumalı olmaması sorununa inşallah Farklı Analizde yer verilir. Sadece Uğurtay değil diğer bir çok şampiyonumuzun ismi koruma altında değil.

  2. Atahan Bey merhaba Farklı Analizin saati çok geç, başlama saatini öne alamaz mısınız. Daredevil gitti, yeni gelecek aygırlardan bir gelişme var mı. Bugünkü programda sürpriz açıklamanız olacak mı. Saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir