Şampiyonun start alan ilk tayı kazandı!

37 yıl aradan sonra Triple Crown yapan ve Amerika’da bu büyük başarıyı elde eden 12’nci safkan olarak adını yarışçılık tarihine altın harflerle yazdıran şampiyon American Pharoah’ın (Pioneerof The Nile – Littleprincessemma, Yankee Gentleman) bu sene 2 yaşlı olarak start alan ilk tayı, yarış kariyerine kazanarak başladı.

İrlanda’nın Naas Hipodromunda 13 Nisan 2019 Cumartesi günü 1000 metre çim pistte koşulan 15.375 € birincilik ikramiyeli koşuda start alan Monarch Of Egypt (American Pharoah – Up, Galileo) isimli 2 yaşlı erkek tay, jokeyi Ryan Moore ile start aldığı mücadeleyi 1’01”77’lik derecesi ile kazanmasını bildi.

PM Brant & Mrs J Magnier & M Tabor ve Derrick Smith ortaklığına ait olan ve şampiyon antrenör AP O’Brien tarafından antrene edilen 31 Mart 2017 doğumlu Monarch Of Egypt, geçen sene Keeneland Eylül Ayı Yearling Satışlarından 750.000 $’a satın alınmıştı.

Triple Crown zaferinin yanı sıra Breeders’ Cup Classic galibi olan tayın babası American Pharoah, bu sene Amerika’da bulunan Ashford Harasında 110.000 $’a aşım yapmakta…

Monarch Of Egypt (Ryan Moore) – 13 Nisan 2019 Naas
American Pharoah
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir