SAMURAI KAJIKI Çim pistte dört dörtlük…

28 Ağustos 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Tay Deneme koşusunu, Mehmet Kerem Alkan’ın sahibi olduğu, Ali Celalettin Alkan tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hasan Bağdan’ın yaptığı Samurai Kajiki (2y de Golden Tower – Up In Time, Poet’s Voice) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Nirvana (Graystorm) elde ederken, Turdemirkır (Captain Rio) üçüncü, Dagmar (Three Valleys) dördüncü, Ulfberht (Perfect Storm) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Samurai Kajiki (Gökhan Kocakaya)

Çim pistte geçilmedi…

Yarış hayatının ilk startını sentetik pistte koşan Samurai Kajiki daha sonra çim piste sırasıyla koştuğu maiden, Şartlı-3 ve Şartlı-4 yarışları kazanıp 3’te 3 yaparak geldiği Tay Deneme Koşusunda iyi bir start çıkışı ile bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak birinciliğe uzanırken, hem ilk grup galibiyetini elde etti, hem de çim pistteki geçilmezliğini korumuş oldu.

Stay Bright’ın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde iyi çıkış yapan Samurai Kajiki liderliği aldı. İkinciliğe Ulfberht girerken daha sonra Turdemirkır ve Dagmar sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Samurai Kajiki az farkla liderliğini korurken ikincilikte Ulfberht daha sonra Turdemirkır ve Dagmar şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Samurai Kajiki liderliğini korurken ikincilik için Turdemirkır, Nirvana ve Dagmar mücadeleye başladılar. 200’den sonra Samurai Kajiki rakiplerinin ataklarından etkilenmeden 1,5 boy farkla ve 1’24″83 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

3 thoughts on “SAMURAI KAJIKI Çim pistte dört dörtlük…

  1. Hışman Efendi çıkışta Stay Bright’i tost edip daha startta atın şansını bitirdi ama nasıl olsa her türlü faule oyna diyen komiserlerimiz var!….

    1. Sanirim yaris sonrasi komserler kurulu ifadeye çağırdı galiba. İhtar veya kucuk bir para cezasi keserler. Gebze guzelini olmasa hiçman tekrar forma sokacak at yokmuş. En son başka hic bir atlar seri yapamadi galiba.

  2. Bu sene kalite oldukça kötü tahminim çok sonra şampiyon adayları gelecek bu atlar seneye tabela dışı kalırlar acı ama gerçek

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir