Satış Koşusundan 70 Bin liraya alındı, 2 Milyon lira kazandı!

13 Ağustos 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 Celal Bayar Koşusunu, Atilla Seriner’in sahibi, Müthiş Ölçer’in yetiştiricisi ve Nihat Yıldırım’ın antrenörü olduğu Uğurbey (4y aa Yavuzstar– Bir Ben Star, West by West) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Demirkurt  (Dutyfree) elde ederken, mücadeleden Arts Man (Tizway) üçüncü, Mister Görkem (Powerscourt) dördüncü, Scoutleo (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldı.

Uğurbey (Ahmet Çelik)

Üst üste 3 birincilik…

Kariyerinin 21’inci startında 9’uncu birinciliğini elde eden Uğurbey, 3 yaşında kazandığı G1 Ankara Koşusundan sonraki en önemli galibiyetine imza attığı Celal Bayar Koşusu ile yarış hayatının üçüncü Grup koşu birinciliğini elde ederken, aynı zamanda kazancını da 2 Milyon lira sınırının üzerine çıkarttı. İstanbul’daki beşinci startında üçüncü kez finiş çizgisini önde geçen safkan, Ahmet Çelik ile yedinci birlikteliğinden de üçüncü kez pistten kazanarak ayrılmasını bildi.

Startla birlikte üçüncülüğe yerleşen ve son viraj dönülünceye kadar bu yerini koruyan safkan, son düzlükte pistin iç tarafından hücuma kalktı. 300’de öndeki iki rakibinin arasından yaptığı etkili sprinti ile farkı bir anda kapatan Uğurbey, son 100’de rakiplerine hakimiyetini hissettirip 1 boy farkla ve 2’29”82’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Satış Koşusunda el değiştirmişti…

Uğurbey 4 Ekim 2019 Cuma günü henüz 2 yaşındayken İstanbul Veliefendi Hipodromunda katıldığı Satış-2 koşusunda birinci olmuş ve 70.000 TL’ye Nihat Yıldırım tarafından bu koşuda satın alınmıştı. Başarılı safkan bu satış sonrasında start aldığı yarışlarda 8 birincilik ve 1.9 Milyon lira ikramiye kazandı.News Reporter

1 thought on “Satış Koşusundan 70 Bin liraya alındı, 2 Milyon lira kazandı!

  1. Jenerasyondaki boşluktan istifade kazanıyor.Rakipleri tamamen vasıflarını yitirmiş atlar.ikinci olan ata bakın Demirkurt bu at böyle bir yarışta ikinci olacak kadar nitelikli mi? Hem Araplarda hem İngiliz safkanlarda grup atı niteliğinde at sayısı çok düşük

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir