Satvet Koşusunda MEMDUHAĞA zorlanmadı!

10 Şubat 2019 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G2/DHT Satvet Koşusunu, Karacabey Tarım İşletmeleri’nin yetiştiricisi, Bedri Akbulut’un ise sahibi ve antrenörü olduğu Memduhağa (Özhaber – Cerenim, Batyskaf), jokeyi Özcan Yıldırım ile 1400 metre kum pistte 1’37”12’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

5 Safkanın start aldığı koşuyu son düzlüğü adeta tek başına koşarak 9 boy önde kazanan Memduhağa, bu galibiyetiyle 13’üncü startında kariyerinin 6’ıncı birinciliği elde ederken, kariyer kazancını da 1.069.650 TL’ye yükselterek, Milyonerler Kulübünün yeni üyesi oldu. Koşuda ikinciliği yaklaşık 4 ay kadar ara veren Egeberk (Kafkas Şahı), üçüncülüğü Arslanturbo (Turbo), dördüncülüğü ise Demirturbo (Turbo) elde etti.

Memduhağa (Özcan Yıldırım) Satvet Koşusu 2019

Yarış sonrası düzenlenen kupa töreninde MEMDUHAĞA’nın sahibi adına Mücahit Yıldızhan’a kupasını Nazan Pedükcoşkun verdi. Şeref Tribünü’ndeki törene, TJK Yönetim Kurulu ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge ile İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan da katıldı.

Satvet Koşusu Kupa Töreni 2019

SATVET (Akbatur – Kemiyetülırak.4,  Tarzan)

19 Nisan 1968 tarihinde doğan Satvet’in babası Akbatur, annesi ise Kemiyetülırak.4’tür. Yarış hayatında önemli başarılara imza atan Satvet, 1972 ve 1973 yıllarında G1 Tarım ve Orman Bakanlığı Koşularından galibiyetle ayrılmıştır.

Hara hayatında da birçok Grup koşu galibi temsilciler veren Satvet’in en başarılı yavruları arasında G1 Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu’nu 4 kez kazanan Albatur, aynı koşuyu 2 kez birincilikle tamamlayan Umut.2 ve Hatay Koşusu galibi Tulhak da bulunmaktadır.

Satvet (Süleyman Akdı) 1972
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir