SCHILLACI’den bu yılki ilk sınıf galibiyet…

09 Nisan 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-9 koşusunu, Cenk Şamlı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Cenk Şamlı’nın yaptığı Schillaci (4y da Mendip – Akarca Kızı, Dinyeper) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Delawera (General Quarters) elde ederken, Dems Victory (Victory Gallop) üçüncü, Colour Of Light (Invincible Son) dördüncü, Junior Çınar (Toccet) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Çıtayı yükseltti…

Yedi ay aradan sonra start aldığı ilk yarışını ikinci tamamlayan daha sonraki startı olan Kv-7 Turgut Koyuncuoğlu koşusunu kazanarak bu koşuya çok iyi durumda gelen Schillaci uyum sağladığı jokeyi Mehmet Kaya idaresinde koşuyu ön grubun hemen arkasında takip ederek düzlükten sonra içerden yaptığı ataklarla liderliği alıp koşuyu kazanırken yakalamış olduğu çok iyi durumu koruduğunu göstererek bu yılki ilk sınıf koşu galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte atak yapan öndeki liderlik mücadelesinde dıştan gelen Delawera liderliği aldı. İkincilikte Win For You daha sonra Schillaci ve Junior Çınar sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Delawera liderliğini korurken yine ikincilikte Win For You arkalarında Colour Of Light ve Schillaci şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Delawera liderliğini korurken Win For You takipte, hemen dışında Colour Of Light içinde Schillaci sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Delawera halen lider, Win For You ikincilikte daha sonra Schillaci ve Colour Of Light şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de içerden gelen Schillaci öndeki Delawera’yı yakalayıp ondan liderliği aldı. 200’den sonra farkı biraz açan Schillaci 2 boy farkla ve 2’02”46 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Schillaci (Mehmet Kaya)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir