SCOUTLEO  ‘ben de varım’ dedi!

30 Aralık 2004 tarihinde aramızdan ayrılan merhum Dinçer Cebeci adına 10 Mayıs 2019 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-9/S koşuyu, Ahmet Güzelocak’ın sahibi, Yasemin Topçu’nun yetiştiricisi ve Mehmet Arıcı tarafından antrene edilen Scoutleo (3y de Victory Gallop – Sopran Gath, Galileo), jokeyi Gökhan Gökçe ile kazandı.

2100 metre çim pistteki mücadelede düzlükteki etkili sprinti ile en yakın rakibine 3 boy fark yaparak 2’11”58’lik derecesi ile kolay bir galibiyete imza atan Scoutleo’nun ardında ikinciliği koşunun favori isimlerinden Agera (Cape Cross) elde ederken, mücadeleyi Apophis (Kaneko) ve Rockabye (After Market) at başı üçüncü ve dördüncü olarak tamamladılar.

Scoıutleo (Gökhan Gökçe)

Kısrak Babası Galileo…

Merhum Dinçer Cebeci adına düzenlenen yarış 2100 metre mesafesi ile üç yaşlılar için ciddi bir mesafe provası niteliğindeydi ve yarışın son metrelerinde adeta yeniden başlamışçasına gelen Scoutleo, göz kamaştırıcı bir stille kazanırken, Gazi öncesinde bir anda önde gelen taylardan biri haline geldi. Yarış 2400 metre olsa daha da fark atardı, maşallah diyelim.

Babası Victory Gallop gibi özel bir aygır olan Scoutleo’nun annesi Sopran Gath‘in babasının Galileo olduğu görmekteyiz ve bu ona büyük bir mesafe dayanıklılık temeli inşa edecektir veya etmiştir de diyebiliriz.

Yine anne Sopran Hath’in, tam kardeşler Special ve Thong üzerine 4×3 yakın akrabalık içerdiğini görmekteyiz ki bu soy etkeni de kısrağa değer ve klas katan unsurlardandır.

Sanırım Scoutleo’yu köşemize yine konuk ederiz ve soy bahsine devam ederiz, ayakları düz bassın. (Muslihiddin Gurup)

Dinçer Cebeci Koşusu Kupa Töreni 2019
Dinçer Cebeci Kupası 2019
News Reporter

1 thought on “SCOUTLEO  ‘ben de varım’ dedi!

  1. Scoutleo gaziye saglam gelirse cok rahat kazanir.İnsallah Ahmet celik ballisinin eline dusmez.Tek rakip agera gazide bitmis ikili….bu sene uzuna en iyi giden iki at ikisi….gazi gunu hangisi daha hazir gelirse o kazanir.Scoutleo tabii ki agir favori olacak…insallah ankarada gokhan gokce kazanirda jokey degisikligine gitmeye gerek kalmaz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir