SECRET LOVER Sentetik pistte de sınavı geçti!

19 Haziran 2020 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Mevlana Koşusunu, H.Sinan Serter’in sahibi, S.Özizmir – H.Eron ve H.S.Serter’in yetiştiricisi ve İbrahim Bekiroğulları’nın antrenörü olduğu Secret Lover (3y ae Pleasantly Perfect – Happy Love, Okawango), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Mücadeleye 5 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Secret Lover, ilk metrelerde önce dördüncülüğe, 200 metre sonra üçüncülüğe, 1000 direği geçilirken de ikinciliğe yerleşti. Makul bir tempoda giden yarışın son virajını da ikinci sırada dönen safkan, 400’den itibaren bariyer dibine dalan Justice For All ile birlikte sprinte kalktı. 200’de rakibine hakim olup bu metreden sonra dışından hücuma geçen Opus Magnum’un ataklarından etkilenmeyen 3 yaşlı erkek tay, 1.5 boy farkla ve 1’30”77’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Secret Lover (Özcan Yıldırım)

Çim pistte 1 kez start alıp başarılı olamayan, kum pistte 11 kez koşup 6 birincilik ve 4 kez de ikincilik elde eden Secret Lover, sentetik pistteki ilk sınavından başarı ile ayrılırken, Temmuz ve Haziran ayında koşacağı önemli yarışlar öncesinde ne denli formda olduğunu da göstermiş oldu.

Opus Magnum (Kaneko) geçen seneyi sentetik pistte KV-7 ikinciliği ile kapatmış, bu sene Ocak ve Şubat aylarında start aldığı Şartlı-4 ve KV-6 mücadelelerden ise galibiyetle ayrılmasını bilmişti. Bu yarışa da gayet iyi hazırlanan safkan startla birlikte en geriye yerleşti. Son viraj dönülürken dördüncülüğe girdi ve düzlükte dış kulvardan yaptığı güçlü ataklarla bugün için çok iyi koşan rakibinin ardında ikincilik elde etti.

Justice For All (Offlee Wild) 9 gün ara ile ikinci yarışına çıktı. Starttan itibaren bariyer dibini tuttu ve hiç bırakmadı. Sonlara kadar da rakipleri ile başa baş mücadele etti. Güçlü iki rakibin yanında bugün için yapabileceği en iyi dereceyi yaptı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir