Selim Kaya’dan paylaşım ‘Hazırız’…

Kahraman Ekürisineait klas kısrak Peri Lina, 2020 yılı Dubai World Cup Karnavalı kapsamında Meydan Hipodromundaki ilk yarışına 16 Ocak 2020 Perşembe günü çıkacak.

TJK TV ve TAY TV ekranlarından naklen yayınlanacak ve üzerine müşterek bahis kabul edilecek olan G2 Cape Verdi koşusuna bu sabah deklaresi yapılan safkana, geçen sene olduğu gibi bu sene de usta jokey Selim Kaya binecek.

Kariyerinde 895’i Kısa vade ve Grup olmak üzere 3000’e yakın birincilik bulunan Kaya, bugün öğleden sonra twitter hesabından pasaportunun resmini paylaşarak ‘hazırız’ mesajını verdi.

İlk 6 safkana ikramiye var…

3 ve yukarı yaşlı Dişilere ait olan G2 Cape Verdi Stakes günün 4’üncü koşusu olarak 1600 metre çim pistte gerçekleştirilecek. Koşudaki toplam 250.000 $’lık ikramiye sıralamada ilk 6’ya girecek olan safkanlara; 150.000, 50.000, 25.000, 12.500, 7.500 ve 5.000 $ olarak dağıtılacak.

Ciddi rakipleri var…

Peri Lina

8 safkanın start alacağı koşuda Peri Lina’nın önemli rakipleri var. 2018 yılında G2 ve G3 koşu galibiyetleri bulunan Beyond Reason, son startında Class 3 seviyeli koşuyu 3.5 boy farkla kazanan Dubai Blue ve Listed plasesi bulunan Magic Lily, Godolphin’in Cape Verdi’deki bu yılki temsilcileri olurken, İrlanda’da G3 birinciliği olan Surrounding, Fransa’da Listed yarış kazanan Nisreen, son 3 startında 2 galibiyet elde eden ve Listed plasesi bulunan Maamora ile Hateya da Cape Verdi için deklare olan diğer isimler arasında yer alıyor.

Geçen sene 3’üncülükle başlamıştı…

2019’un başında Dubai’de ilk kez 17 Ocak’ta katıldığı G2 Cape Verdi Koşusunda boy gösteren Peri Lina, 7 safkanın mücadele ettiği mücadeleyi 5’inci olarak tamamlamış, ardından 14 Şubat’ta koşulan G2 Balanchine Koşusunda Poetic Charm ve Mis Tesoro’nun ardından başarılı bir üçüncülük gerçekleştirmişti. Meydan Hipodromunda geçen sene son yarışına 28 Şubat tarihinde çıkan klas kısrak, son gün yarışlarına katılabilmesi için adeta bir baraj niteliği taşıyan bu mücadeleden 13’üncü olarak ayrılınca final gününde koşabilme şansını kaybetmişti.

Ribella’nın başarısını tekrarlamaya çalışacak…

2019 yılında ilk Dubai sınavında türlü dezavantajlara rağmen Grup yarış koşup üçüncülük elde eden Peri Lina, bu sene de startı G2 Cape Verdi Stakes ile veriyor. Başarılı kısrak şayet bu koşuyu kazanırsa, 2005 yılında şampiyon Ribella’nın ardından bu koşuyu kazanan ikinci kısrak olacak.

Peri Lina’ya, Selim Kaya’ya ve Kahraman Ekürisine başarılar ve bol şanslar diliyoruz.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir