Selim Kaya’dan Sağlık Çalışanlarına Destek!

16 Mayıs 2020 Cumartesi günü TAY TV’de yayınlanan Son Düzlük Programına katılan jokey Selim Kaya gündemdeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaparken, yarışların başlamasından sonra at bineceği ilk 3 gün kazanacağı tüm montlarını Sağlık Çalışanlarına bağışlayacağını açıklayacağını açıkladı.

Ertelenen Yarışların son durumu, bu süreçte camia ve sektör olarak yapılanlar, Türkiye Jokey Kulübü ve Atçılık Derneklerinin yapısından tutunda Jokey ve Aprantilerin yaşadığı sıkıntılara kadar pek çok konuda fikirlerini dile getiren Kaya’nın açıklamaları, Twitter’da Türkiye Gündeminde 11’inci sıraya kadar yükseldi.

News Reporter

12 thoughts on “Selim Kaya’dan Sağlık Çalışanlarına Destek!

 1. Selim Kaya’ nın gerek ramazan ayinda aprantilere verdigi iftara ettigi yardimlara gerekse yarissevere gosterdigi sevgi ve hosgörüye tesekkurler cok degerli insan Allah yolunu acık etsin.

 2. Aynı yaklaşımı karataş, ö.yıldırım ve çelik kardeşler gibi diğer jokeylerden de bekliyoruz. Selim Kaya büyüklüğünü ve vatanseverliğinin gereğini yapmıştır… Allah niyetine göre versin..

 3. selim bambaşka bi insan,jokeylıgıyle pek aram yok malesef;yarışlara bahis oynadıgım ıcın ama :),kişiliği camiada herkesin takdirini kazanmış derecede mukemmel bi idol bence,ben yarışsever olarak bişey sormak ıstıyorum burda bunları okuyan illaki tjk nın ıcınde yuksekseviye yetkililer vardır,bukdr buyuk bi sektör neden,gece gunduz ıdmanda bısuru canlının bı arada oldugu bi sekör,nası olurda hala yarışları başlatacak kadar kendilerini ifade edemez?halis veya selim veya dıger kalburustü jokeyler turkıyede at bınmeme kararı alıp avrupaya veya dıger ulkelere gidiceklerini fılanmı acıklamalı yarışları başlatmanız için?veya kurtel kaya gıbı ekurılerın atlarını baska ulkelerde koşmak ıcın düşünmeye baslamalarımı gerekıo?
  camianın önde gelenleri,bukdr mı pasif bu konularda?yazık yani;çok buyuk bi camia,bukdr küçük bi sorun (korona sorunu kucuk degıl ama 7-24 atlarla bı arada olan bi zümre ıcın bana göre sorun değil)ama hala ahırlarda yatan bınlerce at…kusurumuz olduysa affola..
  şahsi nacizane yorumlarımdır tamamen yarışsever olarak fıkırlerımı ve sorularımı ilettim…

 4. Bunu yapmayacaktın şaşırdım yarış dergisi iyiki halisle ilgili bir eleştiri yaptık yayınlamamışsınız yorumu özel hayatı filan demeyin bana yıldız topçuların özelini herkes biliyorda jokeyler niye farklı olsunki bu yaptığınız kollama resmen şaşırdım.

  1. İçerisinde hakaret ve ailevi konuların olmadığı her türlü eleştiriyi yayınlıyoruz. İnsanları özel hayatları ve aile ilişkileri hakkında üçüncü kişilerin yorum yapmasını doğru bulmuyoruz. Konu budur.

   1. Atahan abi tjknin gercekten hicmi destekcisi yok at yarisi avmlerden dahami tehlikeli bu zamana kadar bir kararin verilmemesi gercekten altta baska sebeplermi yatiyor diye dusunmeden edemiyorum futbolun bile tarihi belli oldu ama bizim camiada nedense ses yok medyamiz sizjn ve 2 3 kisinin gayretiyle donuyor gercekten durum icler acisi

 5. Sonuç:Anlamış oldukki Türkiye jokey Kulübü’nün Berberler odası başkanı kadar itibarı yokmuş.Bu camianın çok daha etkin ve saygı duyulması gereken bir sektör olması gerekirken malesef atahan beyinde söylediği gibi aman ha Sakın doğru düşünceleri sosyal mecralarda paylaşmayın Yoksa bu süreç dahada çok uzar,verin selime gazı adam kendini ateşe atsın sonrada hedef haline gelsin.Biz camia olarak ayıplı bir işmi yapıyoruz neden savunmalarımız sürekli suçluluk psikolojisi içerisinde oluyor anlamış değilim YAZIK HEMDE ÇOK YAZIK.

 6. Selim kaya bir jokeyden çok daha fazlası zaten diğerleri jokey Selim bir ekol bu sahada zaten öyleydi her hareketi tavrı kimseye eyvallahı olamayan tarzı şu son pragramdan sonra çıtayı dahada yükseltti.10000 yarış kazansa karataş genede bir Selim kadar popüler olamayacak olması hazin kendi için.

 7. Burada mesele selim / halis meselesi değil, vatan- millet sözkonusu olduğu zaman kimin daha fazla milletçi ve vatansever olduğunun tezahürüdur. Ki bu da güneşin balçıkla sıvanamayacağı kadar apaçıktır. Tjk nın itibarı da elbet tüm etkenleriyle irdelenmeli ve hakettiği değer kazandırılmalıdır. Özellikle Atçılıktan beslenen Tigemlerin de hiçbir rolünü göremedik. Atçıların onlara da bir cevap vereceği gün gelecektir elbet!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir