Sentetik pistte henüz O’nu geçen çıkmadı!

29 Kasım 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Albatur koşusunu, Sermet Girişken’in sahibi olduğu, Feme Hay. Tar. Ltd. Şti tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erhan Dıblen’in yaptığı Kapriz (4y aa Kaizbert – Dilacan, Druid) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Kıyıcı (Kaizbert) elde ederken, Leonidas (Şamilbey) üçüncü, Çakıl (Uçanoğlu) dördüncü, Süpermen (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sentetik pistte geçilmezliğini korudu…  

Son kez Handikap-24 mücadeleyi ağır kilo altında kazanıp kısa bir araya gittikten sonra bu koşuya gelen Kapriz, ilk kez buluştuğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde süratli isim Topaz Gril’ün hemen arkasında yer tutup düzlükten sonra orta kulvardan yaptığı ataklarla liderliği aldı ve düzlükte dışından hücum eden Kıyıcı’nın ataklarından etkilenmeden kazanırken, sentetik pistte üst üste yedinci birinciliğini elde edip bu pistteki geçilmezliğini de korumuş oldu.

News Reporter

7 thoughts on “Sentetik pistte henüz O’nu geçen çıkmadı!

    1. gercekten bos yapıyorsun arkasında bıraktığı at kım G1 atı değil mi?? sonuc G1 atını gecen bir at herzaman ıyı at kanı ne olura olsun…

    2. Türkiye nin en büyük arap yarışını ,G1 kazanmış atı geçti ama bu açıdan bakınca gayet kaliteli bir yarış ve büyük bir at

    1. Katılıyorum, bir arap atının yarı ingilizlerle koşup resmi olarak üçüncü gelmesi bize göre açık ara gönlümüzde birinci gelmesidir.

      1. Size katiliyorum.bu atin sahipleri neden illede atlarini yari ingilizlerle kosturuyorlar.onlara katilmiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir