Sentetikte rövanşı aldı

11 Ekim 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Nedim Ökmen Koşusunu, Adnan Gelen’in sahibi ve yetiştiricisi, Mecit Soykuvvet’in ise yetiştiricisi olduğu Babaismail (4y ka Balıkhan – Blue Velvet, Dayıbey), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

6 Safkanın start aldığı mücadeleye 6 numaralı kulvardan iyi bir çıkış yaparak başlayan Babaismail, ilk metrelerde dış kulvardan üçüncülüğe girdiyse de 1200 startı geçilirken temposunu biraz daha arttırdı ve önde kaçan Artuklu’yu takip etmeye başladı.

Son virajı da aynı pozisyonda dönen safkan 400 direğine gelinmeden önündeki rakibini atlatarak başa çıktı. 300’den sonra dışından Sürgüntay’ın ataklarına maruz kalan Babaismail temposunu hiç düşürmedi ve son 200 metreyi de 2 boy önde geçip finişe de aynı farkla önde girerek 1’39”64’lük derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Bu galibiyetiyle Babalar Günü Koşusunda sentetik pistte geçildiği Taykut’tan rövanşı almayı başaran Babaismail’in ardında kikinciliği bu seneki en iyi performansını sergileyen Sürgüntay (Sonalp) elde ederken, mücadeleden Altepe (Yalaz) üçüncü, Taykut (Özgünhan) dördüncü, Artuklu (Ayabakan) ise beşinci olarak ayrıldı.

Babaismail (Gökhan Kocakaya)

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir