Sentetikte geçilmiyor!

9 Eylül 2020 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus G2 Dolmabahçe Koşusunu, Fedai Kahraman’ın sahibi ve yetiştiricisi, Vedat Boyraz’ın ise antrenörü olduğu Peri Lina (5y kk Falco – Efisia, Efisio), jokeyi Selim Kaya ile kazandı.

7 Safkanın start aldığı mücadeleye 1 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Peri Lina, ilk metrelerde aldığı liderliği finiş çizgisine kadar koruyarak 2 boy farkla ve 2’05”73’lük derecesi birinciliğe uzanan isim oldu. Bu galibiyetiyle sentetik pistte 2’de 2 yapan kısrak, kariyerinin 15’inci birinciliğine imza atarken, kazancını da 5.390.467 TL’ye yükseltti. Koşuda ikinciliği start çıkışında çıkartılamayan Kulaklığı ile tüm yarış Peri Lina’yı kovalayan Malones (Kaneko) elde ederken, mücadeleden Miss Helin (Bin Ajwaad) üçüncü, Black Chineese (Out Of Control) dördüncü, Spark Racer (After Market) ise beşinci olarak ayrıldı.

Sentetik pistte namağlup…

Yarış kariyerine 9 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da başlayan Peri Lina, bugüne dek 32 kez aldı. Çim pistte 26 kez start alıp 10 birincilik, kum pistte ise 4 kez koşup 3 birincilik elde eden klas kısrak, ilki geçen sene A2 Ayasofya Koşusu olmak üzere sentetik pistte Grup statüsünde katıldığı iki mücadeleden de zaferle ayrılmasını bildi.

Peri Lina (Selim Kaya)
News Reporter

3 thoughts on “Sentetikte geçilmiyor!

  1. Peri Lina’nın Call To Victory,Coach,Çakalınoğlu,Kingsman,Lord Of Game,Sozopol,Powerman,Vernazza gibi veya 3 ve yukarı diğer safkanlarla koşturup gücünü görmek lazım.

  2. Son yıllarda gördüğüm en iyi kısrak gazi koşan atları bile çok rahat geçer AL-LAH ayağını düz bastırsın nice başarılara peri lina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir