Sentetikten çim piste kazanarak geçiş yaptı!

21 Nisan 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-7/D Hatice Celaloğlu Koşusunu, Utku Keleşoğlu’nun sahibi, Murat Mergin’in yetiştiricisi ve Şinasi Gökçe’nin antrenörü olduğu Girl Gone Bad (4y kk Toruk Macto – Heiress S, Devir) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Spread To Joy (Kaneko) elde ederken, mücadeleden Sensizim (Zoffany) üçüncü, Aragona (Victory Gallop) dördüncü, Secret Eagle (Smart Robin) ise beşinci olarak ayrıldı.

Girl Gone Bad (Halis Karataş)

Çim piste ilk birincilik…

2 Yaşlı olarak koştuğu tek yarışı ikinci bitirdikten sonra geçen sene 3 yaşlı olarak sahip değiştirdiği Aralık ayına kadar sadece bir maiden birinciliği elde edebilen Girl Gone Bad, 27 Aralık 2020 tarihinde yeni forması altındaki ilk yarışı ile başlayan çıkışını bugüne kadar sürdürdü ve bu süre içerisinde koştuğu 5 yarışın 4’ünü kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Sentetik pistte 2000-2200 metreler arasında koştuğu 4 yarışın 3’ünü kazanıp, 63 kilo ile start aldığı mücadelen üçüncülükle ayrılan kısrak, daha önce 2 kez denediği ve başarılı olamadığı çim piste bir kez daha ayak bastığı Hatice Celaloğlu Koşusunda, usta jokeyi ile parlak bir performansa imza atarak, 2100 metre mesafeli koşuyu 2’11”22’lik derecesi ile 2.5 boy önde kazanmasını bildi.

Sentetik pistteki yükselen form grafiğini çim piste de kazanarak taşıyan Girl Gone Bad, bu performansı ile gerek sentetik, gerekse çim pistte dişilere mahsus koşulacak sınıf yarışlarda etkili olabilecek kapasitede olduğunu ispatladı.

Girl Gone Bad (Halis Karataş)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir