Şerafettin Gedik Koşusunu KENOBI kazandı

7 Ekim 2018 Pazar günü unutulmaz atçı ve yetiştiricilerden merhum Şerafettin Gedik adına İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-7 koşuyu, Hakan Kefoğlu’nun sahibi, Sebati Duman’ın yetiştiricisi ve Tarkan Şit’in menajeri olduğu Kenobi (Kaneko – Çokşeker, Hoy), jokeyi Gökhan Kocakaya ile 1600 metre çim pistte 1’36”38’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

KENOBİ (Gökhan Kocakaya)

Son virajı dördüncü sırada dönen ve koşunun son 300 metresinde rakiplerine hakimiyetini hissettirip aynaya 3.5 boy farkla ve kolay bir şekilde girerek birinciliğe uzanan Kenobi, 6’ncı startında kariyerinin ilk Kısa vade galibiyetini elde ederken kazancını da 144.400 TL’ye çıkarttı. Koşuda ikinciliği Rampage (Toruk Macto), üçüncülüğü Gold Polat (Kaneko), dördüncülüğü ise Salazar (Dr Fong) elde etti.

Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen kupa töreninde kazanan atın sahibi adına TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya’ya plaketini merhum Şerafettin Gedik’in eşi Berrin Gedik verdi. Gedik ayrıca safkanın jokeyi Gökhan Kocakaya’ya da bir plaket takdim etti.

ŞERAFETTİN GEDİK

Şerafettin Gedik, 12 Şubat 1940 Esme doğumludur. İstanbul Hukuk Fakültesi’nde okurken 3’üncü sınıftan ayrılmış sırası ile gazetecilik, yazarlık, reklamcılık ve yönetmenlik yaptıktan sonra bir süre Amerika’da yaşamış daha sonra Fransa’da Paris’e yerleşmiştir. Bu şehirde uzun süre restoran işletmeciliği yapmıştır.

Şerafettin Gedik 1988 yılında Türkiye Jokey Kulübü Üyeliği’ne seçilmiştir. Ayrıca Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği’nin Kurucu Üyeliğinde de bulunmuştur. Sayısız at yetiştirmiş ve atlarıyla pek çok üst düzey yarış ve kupa kazanmıştır. Gedik 2013 yılında vefat etmiştir.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir