Şerife Bacı Koşusunu ARDAŞAH kazandı

Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Şerife Bacı anısına 14 Eylül 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan, 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A2 koşuyu, Murat Yıldız’ın sahibi, Mahmut Çadırcı’nın yetiştiricisi ve Osman İpek’in antrenörü olduğu Ardaşah (2y de Perfecto – Jet Set, Marlin, jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Ardaşah (Özcan Yıldırım)

Poker Face’in koşudan çıkartılmasıyla 9 safkanın katılımı ile 1600 metre çim pistte koşulan 290.000 TL birincilik ikramiyeli mücadelede startla birlikte başa çıkan Ardaşah, İstanbul’da kazandığı Tay Deneme Koşusunda olduğu gibi bir daha liderliği hiçbir rakibine kaptırmadan 1’37”21’lik derecesi ile finiş çizgisini önde geçerken, 1 boy geride ekürisinden kısmi bir destek bulan Prior (Victory Gallop) ikinci, yarım boy arkada sonlardaki güçlü atakları ile Bulut (Invincible Son) üçüncü, onun da 1.5 boy ardında Secret Blood (Hakkar) dördüncü oldu.

9’uncu startında 4’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Ardaşah, kariyerinin 2’inci Grup zaferine imza attığı mücadelede 1600 metre çim pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 723.800 TL’ye yükseltti.

Şerife Bacı Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “Şerife Bacı Koşusunu ARDAŞAH kazandı

  1. Ekuri koşan atlar ardasahi Bozsa prior rahat kazanırdı.nasil taktik anlamış değilim.ardasaha hediye etti yarışı ekuriler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir