SEYMENLER’de bir kez daha BITCOIN…

16 Temmuz 2019 Salı günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda düzenlenen 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Seymenler Koşusunu, Gülnur Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekioğullları’nın ise antrenörü olduğu Bitcoin (5y dg Victory Gallop – Flashys Song, Songandaprayer), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

6 safkanın katılımı ile 2100 metre kum pistte koşulan 143.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, düzlükteki güçlü atakları ile 2’16”36’lık bir derece gerçekleştirerek kazanan Bitcoin’in 2 boy gerisinde ikinciliği startta 1.5 boy kadar oyalanan Cooger (Victory Gallop) elde ederken, bu safkanın 3.5 boy gerisinde Royal Avsar (Flower Alley) üçüncü, onun da 1 boy gerisinde Hot Chocolate (Victory Gallop) ise dördüncü oldu.

33’üncü startında 20’inci kez finiş çizgisini önde geçen Bitcoin, üst üste ikinci kez bu koşuyu kazanma başarısı gösterirken, 2100 metre kum pistteki dördüncü yarışında da galibiyetle ayrılmasını bilip kazancını da 2.218.330 TL’ye yükseltti.

Bitcoin (Özcan Yıldırım)

Victory Seymenler!

Ankara Salı programının en önemli yarışı olan A3 Seymenler Koşusu 1999 yılından bu yana düzenlenmekte olup, yarış öncesinde son 4 senede Victory Gallop temsilcilerinin 3 kez kazandığını görmekteydik. Koşuyu bu yıl da yine bir Victory Gallop temsilcisi ve aynı zamanda geçen yılın da galibi Bitcoin kazanırken, ikincilikteki isim Cooger’ın da yine Victory Gallop temsilcisi olduğunu vurgulayalım.

Bu arada yarışın üçüncüsü Royal Avşar da her geçen gün sınıfını yükseltmekte olduğunu bu yarışı ile bir kez daha gösterdi ve yarışın tüm yükünü çekmesine rağmen sonlarda tekrar tazelemesi ile yakın zamanda köşemize konuk olacağını düşündürdü.

Bitcoin’in soy ağacına göz attığımızda Fappiano üzerine 4*5 ve Nearctic üzerine 5*5 akraba olduğunu görmekteyiz.

Baba hattında Victory Gallop-Cryptoclearance ile Fappiano’ya ulaşan baba hattı, Anne tarafında da kısrak babası Songthanprayer-Unbridled’s Song-Unbridled vasıtası ile Fappiano’ya ulaşır tekrar.

Yine Victory Gallop’un kısrak babası Vice Regent-Northern Dancer ile Nearctic’e ulaşan baba hattı, Anne tarafında da ikinci kısrak babası Wild Again ve onun babası Icecapade vasıtası ile Nearctic’e ulaşır.

Dolayısıyla Cryproclearance/Unbridled+Northern Dancer/Icecapade korelasyonlu bir pedigriyle karşı karşıyayız Bitcoin’in soy ağacında…  (Muslihiddin Gurup)

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir