Sezonun flaş jokeyi tercihlerini yaptı…

Geçen yılın ve bu senenin en formda ve en başarılı jokeylerinden biri olan Ayhan Kurşun’un, 15 Mayıs 2023 Pazartesi günü koşulacak olan yılın ilk klasiklerinde bineceği safkanlar belli oldu.

Geçtiğimiz hafta koşulan Preveze Koşusunun son düzlüğünde sakatlanan Lion Victory ile birlikte devrilen ve sonrasında herkesin gözlerini yaşartan bir veda ile tayını sonsuzluğa uğurlayan başarılı jokeyin, bu üzücü gelişmenin sonrasında Erkek Tay Deneme Koşusu için Dagmar (Three Valleys), Dişi Tay Deneme Koşusu için ise Chaika (Marcavelly) ile söz kestiği öğrenildi.

Dagmar (Ayhan Kurşun)
News Reporter

6 thoughts on “Sezonun flaş jokeyi tercihlerini yaptı…

  1. Her jokeye basarili yada flaş yaziyorsunuz peki flas ve başarılı olmayan jokeyler kimler varmı bir fikriniz acaba.

  2. Flaş, star, super star, yıldız, en büyük vs vs. Ne kadar rahat kullanıyoruz bu sıfatları. Bende baktım bu sene ne flaşlığı varmış diye. Kazanma yüzdesi yüzde 17. Sadece 2 grup kazanmış. Ayhan Kurşun flaşsa diğerler ne oluyor ? Lütfen vasatlığı abartmayalım. İyi birşey değil bu.

  3. Sezon uzun henüz yaz sezonu için önemli grup yarışları başlamadı ,geçen sezon iyi bir performans sergiledi ve bircok grup yarışı kazandı bu bağlamda böyle bir terim kullanmak geçen sezon için doğru bu sezon içinde bence yine iyi bir performans sergileyebilir.Aytıca Ayhan efendi ve dikkatli bir jokeydir sırf yarış kazanmak için meslektaşlarını riske atmaz.saygılar.

  4. Ne başarılısı yahu korkak bir jokey ve aynı zamanda kurnaz değil yani yarışı gidatını öngöremiyo Aegean Finale ile dubaide kazanacağı üç yarışıda korkaklığı ve yarışları öngörememesi ile kaybetti. vasat bir jokey işte.

  5. İyi at verilse öyle jokeyler varki… At sahipleri bazen şans tanımaları lazım… Grup koşularda Ali kaçmaz gibi onur yıldız gibi isimlerede kaliteli atlar verilse o zaman kim flaş kim sihirbaz görürüz….

  6. Ayhan kurşun en son ne zaman 10 gün rapor alıp dinlenme psikolojik olarak .zihin ve beden.daha hazır.kosulara katılma.profosyenligi.gosterir.tabiki sıfır.sermaye koymuyor.para.vermiyor.5 dakika Arabın hergun 40.. 50. Bin.koy cebe.sehirden şehire uçaktan uçağa bedenen yorulur insan .on gün yorgunluk sonucu tabiki.ciziklerin victoryasan.isimli atı pert etti
    .neden para hırsı.hirsin sonu örnekleri tonla.350 atla çiftlik kurup .beyin kanaması kaybedilen at sahipleri.felc kalan ölen.jokeyler.ders varmı yok tabi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir