SFORZA RING Anafartalar’a göz kırptı…

12 Mayıs 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Faruk Tınaz koşusunu, Nedim Akagündüz’ün sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Mücahit Kaya’nın yaptığı Sforza Ring (3y de Scarface – Pirate Girl, Sri Pekan) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bank Account (Church Pictures) elde ederken, Jefe De Jefes (Papa Clem) üçüncü, Talha Paşa (Torok) dördüncü, Flawless Power (Lion Heart) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk sınıf galibiyeti…

Uzun mesafeye çıktığı son iki koşusunu beyaz bayrak-ayna yaparak kazana ve bu koşuya da çok iyi durumda gelen Sforza Ring, iyi anlaştığı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde yine iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği rakiplerini yanına sokmadan finiş çizgisine kadar koruyarak kazanırken, hem üst üste üçüncü birinciliğini ulaştı, hem de ilk sınıf galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Sforza Ring liderliği aldı. İkincilikte Talha Paşa daha sonra Zertas ve Ribando sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Sforza Ring liderliğini korurken ikincilikte Zertas daha sonra Talha Paşa ve Flawless Power şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Sforza Ring halen lider, ikinciliğe Bank Account girerken daha sonra Flawless Power ve Zertas sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Sforza Ring ikincilikteki Bank Account’un önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Sforza Ring liderliğini korurken ikincilikteki Bank Account öndeki rakibini kovalamayı sürdürdü. 200’den sonra Sforza Ring rakibinin tüm ataklarına rağmen 4 boy farkla ve 2’11”58 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “SFORZA RING Anafartalar’a göz kırptı…

  1. Eski Sforza Ring’te iyi attı, bilen bilir ama bu at onu da geçip çok çok iyi yerlere gelecek gibi, maşallah…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir