Shadwell Güney Yarımküre’den çekiliyor!

Dünyanın en büyük yarış ve yetiştiricilik operasyonlarından biri olan Shadwell, Güney Yarımküre’den çekilme kararı aldı.

Shadwell’in kurucusu Hamdan Al Maktoum, küresel ölçekte önemli sonuçları olabilecek bir kararla Shadwell Stud Australasia Ltd’nin safkan önümüzdeki birkaç ay içinde Avustralya ve Güney Afrika’daki yıldız atlarını satma kararı aldı.

Şeyh Hamdan, aldığı bu kararın ardındaki temel nedenlerden birinin Güney Yarımküre’deki atları ile arzu ettiği kadar yakından ilgilenememiş olmasını gösterdi.

Shadwell’in yarış menajeri Angus Gold ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Şeyh Hamdan, başlangıçta yakın arkadaşı Colin Hayes’le ve ardından oğlu David ile uzun ve başarılı bir şekilde Avustralya sahnesinde yer aldı. Bu süre zarfında At Talaq, Almaarad, Zabeel ve Jeune gibi şampiyonların yanı sıra Azzaam, Fraar, Istidaad, Tawqeet, Rewaaya ve Qafila isimli safkanları ile boy gösterdi. Ancak, onu tanıyanların da bildiği gibi Şeyh Hamdan, Shadwell atlarıyla yakından ilgilenmeyi seven birisi… Ancak BAE’deki taahhütleri nedeniyle Avustralya’daki atlarına yeteri kadar zaman ayıramadı. Sonuç olarak önümüzdeki birkaç ay içinde güney yarımküredeki yarış ve yetiştiricilik operasyonlarını durdurmaya karar verdi. Avustralya’daki kadrosunun tamamı açık artırmada satışa sunulacak. Bunların en önemlileri Inglis Australian Easter Yearling Sale’de yer alacak. Yetiştiricilik stoklarının tümü ise Mayıs ayı sonunda Magic Millions Breeding Stock Sale’de satışa sunulacak.”

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir