SHARPA sentetik pistte patladı!

İstanbul Veliefendi Hipodromunda 7 Eylül 2019 Cumartesi akşamı başlayan Uluslararası Yarış Festivalinin ilk günkü en önemli mücadelesi olan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 France Galop – FRBC Anadolu Koşusu’nu, Seydi Akyıldırım’ın sahibi, Süleyman Bülent Karabağlı’nın yetiştiricisi ve Ahmet Elçin Karakurt’un antrenörü olduğu Sharpa  (4y ka Kurtiniadis – Dinara, Sri Pekan), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

6 Safkanın katılımı ile 2000 metre sentetik pistte koşulan 330.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, özel günlerin star jokeyi Ahmet Çelik önde kaçan ve pek de eski havasında görünmeyen Big Brown’u viraj dönmeden bastırtıp son düzlüğe lider çıktığında aslında işin rengi belli olmaya başlamıştı. Daha önce sentetik pisti G1 seviyesinde 2 kez deneyimleyip bu yarışlardan 3’üncü ve 2’incilike ayrılan Sharpa, bu defa kusursuz bir performans sergiledi ve adeta uzun zamandır kendisinden beklenen patlamayı gerçekleştirerek 6 boy farkla kazanan isim oldu.

Sharpa (Ahmet Çelik)

Sentetik pistte bu tip mesafeleri iyi koşan Vancouver (George Vancouver) ekstra koşan bir rakibe denk geldiği mücadelede gayet başarılı bir ikincilik elde ederken, Big Brown (Unaccounted For) favori girdiği mücadeleden üçüncü, King Serkan (Yonaguska) ise ilk kez bir araya geldiği jokeyi ile dördüncü olarak ayrıldı.

39’uncu startında 9’uncu kez finiş çizgisini önde geçen Sharpa, kariyerinin 2’inci Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede sentetik pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 2.4421.400 TL’ye yükseltti.

France Galop FRBC Anadolu Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “SHARPA sentetik pistte patladı!

  1. King serkanın sahiplerine sormak lazım erhanı bindirmedinde halisi bindirdin ne oldu gene big browna geçildin hemde daha farklı geçenkinden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir