SILVER CLOUD’dan büyük sürpriz…

11 Aralık 2022 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Çukurova Üniv. Rektörlüğü koşusunu, Ömer Demir’in sahibi olduğu, Berrin Gedik tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Gündüz’ün yaptığı Silver Cloud (5y aa Approve – Rain Goddess, Green Gönen) aprantisi Yusuf Cengiz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Yennefer (General Quarters) elde ederken, Yıldızhan (Cuvee) üçüncü, Compiler (Lion Heart) dördüncü, Hamaset (El Corredor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk sınıf galibiyeti…

Diyarbakır’da A3 Uluslararası Diyarbakır Karpuz Festivali koşusu üçüncülüğü sonrası kısa bir istirahat dönemi geçirip sonrasında geldiği Adana’da gördüğü koşular ile kondisyon açığını kapatan Silver Cloud, daha önceleri ağır kilo ile birlikte olduğu aprantisi Yusuf Cengiz idaresinde bugün önde giden rakibinin hemen arkasında yer tutup düzlükten sonra dış kulvardan yapmış olduğu etkili sprint ile rakiplerini tam aynada yakalayıp kazanırken, 65 kiloluk sıkleti ile günün en büyük sürprizine imza atmış oldu.

Compiler’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Yıldızhan liderliği alırken ikinciliğe Silver Cloud üçüncülüğe de Hamaset girdi ve bu sıra ile 1200 startı geçildi. 1000’de Yıldızhan liderliğini korurken ikincilikte Silver Cloud daha sonra Hamaset ve Golden Ruler şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Yıldızhan halen lider, Silver Cloud yine takipte arkalarında Hamaset ve Golden Ruler daha sonra Yennefer olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Yıldızhan liderliğini korurken iç kulvardan Yennefer’in dışardan da Silver Cloud’un atakları görüldü. 200’den sonra Yıldızhan ve içindeki Yennefer arasındaki mücadeleye dıştan Silver Cloud’da katıldı. Tam aynada iki rakibine hakim olan Silver Cloud baş farkı ile 1’27″45 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Silver Cloud (Yusuf Cengiz)News Reporter

2 thoughts on “SILVER CLOUD’dan büyük sürpriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir