ŞİMŞEKEFE’den özlenen birincilik…

28 Ağustos 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 TSYD koşusunu, Birkan Bora Akarsu’nun sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Emrah Karaköleoğlu’nun yaptığı Şimşek Efe (4y ka Altaha – Songülhanım, Albatur) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Mübariz (Ateştopu) elde ederken, Aferdita (Kaizbert) üçüncü, İlk Parıltı (Kurtel) dördüncü, Sarıyerli (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Yaz sezonki ilk Sınıf galibiyeti…

Yaz sezonuna G2 Mohaç koşusu ikinciliği ile başlayan Şimşek Efe arka arkaya koştuğu 4 G1 mücadelenin ikisinde dördüncülük elde ederken son koşusunda bekleneni verememişti. Bugün takı değişikliğine gidildiği sentetik pistteki mücadelede usta jokeyi Halis Karataş idaresinde sabırlı bir bekleme yarışı yaparak etkili düzlük sprinti ile sonuca giden safkan, özlediği birinciliğe de ulaşmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte dış kulvardan atak yapan Kudretlitay liderliği aldı. İkincilikte Aferdita, daha sonra İlk Parıltı, Şimşek Efe ve Mübariz sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Kudrelitay liderliğini korurken Aferdita yine ikincilikte daha sonra İlk Parıltı ve Mübariz şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Kudretlitay liderliğini korurken ikincilikte Aferdita, arkalarında İlk Parıltı, Mübariz ve Şimşek Efe sırası ile 800 startı geçildi. 600’e gelinirken dışardan gelen Aferdita Kudretlitay’dan liderliği alıp düzlüğe önde çıktı. 400’de Aferdita liderliğini korurken gerilerden İlk Parıltı, Şimşek Efe ve Mübariz’in atakları görüldü. 200’den sonra dış kulvardan gelen Şimşek Efe liderliği alırken dışından gelen Mübariz’in yarım boy önünde 2’21″60 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Şimşekefe (Halis Karataş)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir