Sir Percy Loraine Koşusu’nu MISS ELENI kazandı

6 Ekim 2018 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda Sir Percy Loraine adına düzenlenen KV-7 koşuyu, Ait Çelik’in sahibi, Uğur Karakoca’nın yetiştiricisi ve Muzaffer Uçar’ın antrenörü olduğu Miss Eleni (6y dk Clodovil – Tislimeen, Alhaarth), jokeyi Müslüm Çelik ile 1900 metre çim pistte 1’57”56’lık bir derece gerçekleştirerek kazandı.

MISS ELENİ (Müslüm Çelik)

7 safkanın start aldığı koşuda parlak bir performans sergileyerek kariyerinin 15’inci ve en uzun mesafeli birinciliğini elde eden Miss Eleni, bu galibiyetiyle birlikte kazancını da 1ç043ç900 TL’ye yükseltti. Geçen yıl bu koşunun ikincisi olan Baybaşkan (Fliers Fantasy) bu yılı da ikincilikle tamamlarken, mücadeleden Gina Montana (Scarface) üçüncü, Oneandonly (Motivator) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından düzenlenen törende kazanan atın sahibi adına Nurullah Güven’e kupayı İngiltere Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Albay Gordon Falconer verdi. Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen kupa törenine, İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya ve eşi Şeyda Kaya, TJK Asli Üyesi Hayrettin Karamazı ile davetliler de katıldı.

SIR PERCY LORAINE

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk döneminde, İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği görevinde bulunan Sir Percy Loraine gerçek bir at severdi. İngiltere’de atçılık ve yetiştiricilik alanında söz sahibi olmuş, yetiştirdiği safkanlarla birden fazla yarış kazanmıştı. Kendisi yurdumuzda bulunduğu sıralarda yetiştiriciliğimizin gelişmesine yardımcı olmuş, bu arada Coup de Roi ve Legal Fave isimli aygırların Türkiye’ye getirilmesini sağlamıştır. Bu iki aygır ülke yetiştiriciliğimize uzun yıllar hizmet ederek damgasını vurmuştur. 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir