Şirinyer’de Monarşi devri!

Efsane yarış atı ve aygır Satvet’in anısına, 9 Şubat 2020 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G2/DHT koşuyu, Cem Kartal’ın sahibi, Nevzat Selçukığlu’nun yetiştiricisi ve Ramazan Altunbaş’ın ise antrenörü olduğu Baş Hükümdar (4y aa Haberkan – Gündoğuşu, Yaşarcık), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Baş Hükümdar (Özcan Yıldırım)

4 Safkanın katılımı ile 1400 metre kum pistte koşulan 220.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, startla birlikte başa çıkarak koşunun temposunu tayin etmeye başlayan Baş Hükümdar, daha ilk metrelerde rakiplerine hiç şans tanımayacağını belli ederek 1’35”72’lik derecesi ile 4.5 boy önde birinciliğe uzanan isim oldu. Güçlü rakibine bu defa biraz daha yaklaşabilen Kardeşcan (Turbo) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 8.5 boy gerisinde Anayurt (Ayabakan) üçüncü, onun da 15 boy arkasında Mehtar (Özhaber) dördüncü oldu.

11’inci startında 6’ıncı kez finiş çizgisini önde geçen Baş Hükümdar, kariyerinin 4’üncü Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede, İzmir kum pistindeki 3’üncü yarışından da galibiyetle ayrılırken, kazancını da 1.684.210 TL’ye yükseltti.

Satvet Koşusu Kupa Töreni 2020

 

News Reporter

1 thought on “Şirinyer’de Monarşi devri!

  1. Biraz yaklaştı filan ya at sahibi şimdi halisi bindirmenin peşindedir ilk yarışında özcan kötü bindi filan diye düşünüyorlardır şimdi.halis binse baş hükümdara kardeşcan geçer onu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir