Şirinyer’e BAŞ HÜKÜMDAR gelmiş!

15 Aralık 2019 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G3 koşuyu, Cem Kartal’ın sahibi, Nevzat Selçukoğlu’nun yetiştiricisi ve Ramazan Altunbaş’ın antrenörü olduğu Baş Hükümdar (3y ae Haberkan – Gündoğuşu, Yaşarcık), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

5 safkanın katılımı ile 1400 metre kum pistte koşulan 135.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte iç kulvardan başa çıkan Kardeşcan’ın hemen dışını tutup son viraja kadar bu yerini koruyan Baş Hükümdar, düzlük dönülür dönülmez orta kulvardan yaptığı ataklarla kolay bir şekilde koşunun liderliğini aldı ve finişe kadar olan mesafede farkı giderek arttırarak 1’35”14’lük derecesi ile görkemli bir galibiyete imza attı. Öndeki ikiliyi uzaktan takip eden Anayurt (Ayabakan) sonlardaki atakları ile 8.5 boy geride mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 4.5 boy gerisinde Kardeşcan (Turbo) üçüncü, onun da 2 boy arkasında Şarlo (Göktekin) dördüncü oldu.

10’uncu startında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçen Baş Hükümdar, kariyerinin 3’üncü Grup galibiyetine imza attığı mücadelede İzmir’de start aldığı 2’inci yarışından da galibiyetle ayrılırken, kazancını da 1.293.710 TL’ye yükseltti.

Baş Hükümdar (Özcan Yıldırım)
News Reporter

2 thoughts on “Şirinyer’e BAŞ HÜKÜMDAR gelmiş!

  1. Atlar sınıf sınıftır. Başhükümdar grup atı diğerleri en fazla kv atı çok büyütmemek lazım , ağababalarını geçer bu at maşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir