SNOW BIRD beklentilere karşılık verdi…

27 Temmuz 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz Dişi taylarına mahsus A2 Santalin koşusunu, Burak Bilen’in sahibi olduğu, Turhan Çakar tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Nihat Kaya’nın yaptığı Snow Bird (3y kd General Quarters – Cutie’s Rosie, Discreet Cat) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Filibya (Victory Gallop) elde ederken, Aragona (Victory Gallop) üçüncü, Girl Gone Bad (Toruk Macto) dördüncü, Gleamy (Hakeem) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Snow Bird (Ahmet Çelik)

Fazla zorlanmadı…

Nene Hatun koşusu galibiyeti sonrası özellikle Özdemir Atman koşusunda rakiplerini adeta sürklase ederek kazanırken sezonun en iyi dişi taylarından biri olduğunu belli eden Snow Bird, bu kez kendisinden yaşça büyük rakipler yanında ve uzayan mesafede de fazla zorlanmadan kazanırken, hem arka arkaya üçüncü galibiyetini elde etti, hem de aynı zamanda üçüncü G2 galibiyetine imza atmış oldu.

Snow Bird’ün 2 boy geç başladığı koşunun liderliğini Gleamy aldı. İkincilikte Peaky Blinders daha sonra Aragona ve Chain Of Destiny sırası ile 2000-1800 startları geçildi. 1600’de Gleamy liderliğini korurken ikincilikte dışta Peaky Blinders hemen içinde Aragona daha sonra Chain Of Destiny ve Girl Gone Bad şeklinde 1400-1200 startları geçildi. 1000 startını yine Gleamy lider olarak geçerken Peaky Blinders yine takipte arkalarında Aragona ve Chain Of Destiny sırası ile 800 ve 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. Düzlükte Gleamy liderliğini korurken ortadan Aragona hemen dışından Snow Bird sprinte kalktı. 300’de Snow Bird gelip koşunun liderliğini aldı. İkincilik mücadelesei Aragona ve dışardan gelen Filibya arasında başladı. Son metrelerde aldığı avansı koruyan Snow Bird 1 boy farkla ve 2’30″45’lik bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.Snow Bird (Ahmet Çelik)
News Reporter

1 thought on “SNOW BIRD beklentilere karşılık verdi…

  1. Yalnız bu yarışta Filibyanin yarışını çok beğendim.Biraz erken yürüyüp Aragonadan kurtulabilse alırmış yarışı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir