Son Provalar için Kayıtlar tamamlandı…

97.Gazi Koşusu öncesi 3 yaşlı İngiliz taylarının son ve en önemli provalarından olan Mehmet Akif Ersoy, Kısrak ve Gazi Koşularının kayıtları tamamlandı.

Yılın en başarılı taylarını Derbi öncesi uzun mesafede bir araya getirecek olan üç koşuya toplam 52 safkan kayıt yaptırdı. Bu isimlerden Gazi Koşusunun en büyük favorilerinden Aracı Ekürisine ait Native Power hem Mehmet Akif Ersoy, hem de Sait Akson Koşusuna kayıt olurken, Head Vorker, Nikko, Umutbey ve Hamidin de farklı koşulara kayıt yaptıran safkanlar oldular.

3 Haziran 2023 Cumartesi günü 2200 metre çim pistte koşulacak olan 562.000 TL birincilik ikramiyeli G2 Mehmet Akif Ersoy Koşusuna 18 safkan kayıt oldu. Ankara’da 1900 metre çim pistte üst üste iki yarış kazanıp son kez İstanbul’da start aldığı Erkek Tay Deneme Koşusunda az farkla ikinci olan Native Power bu yarışı tercih etmesi durumunda koşunun büyük favorisi olacak. G3 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusunu kazanan Çil Ekürisine ait Raks Star ise yükselen form grafiği ile favorinin en yakın rakibi olarak gösteriliyor.

Raks Star (Gökhan Kocakaya)

Mehmet Akif Ersoy Koşusundan bir gün sonra 4 Haziran 2023 Pazar günü İstanbul’da koşulacak olan G2 Sait Akson Koşusuna 13 safkan kayıt olmuş durumda… Native Power bu yarışı tercih etmesi durumunda yine koşunun favorisi olacak. Geçen yılın Çaldıran Koşusu ikincisi olup bu sene Dubai’den geldikten sonra sentetik pistte Preveze ve çim pistte Erkek Tay Deneme Koşularını üçüncü tamamlayan Cosmic Kid, sahip değiştirdikten sonra koştuğu üç Kısa Vadeli yarışın ikisinde ikinci, sonuncusunda ise birinci olan Anadolu Koparan, Tevfik Çelikoğlu Koşusundaki performansı ile bir anda dikkatleri üzerine çeken Qualizto, İzmir’de Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusunu kazanıp ardından Erkek Tay Deneme Koşusunda dördüncü olan Lord Of Pelennor, grubun iyi performanslı isimleri Alanalp ve Bright Fire da bu önemli koşuda start alması beklenen safkanlar.

Native Power (Ahmet Çelik)

3 Yaşlı Dişilerin en önemli koşusu olan Kısrak Koşusu, Sait Akson Koşusu ile aynı gün İstanbul’da koşulacak. 2100 metre çim pistte koşulacak mücadelenin bu seneki ikramiyesi 1.710.000 TL…

20 safkanın kayıt olduğu koşuda, Dişi Tay Deneme birincisi General Briella, ikincisi Defiant, üçüncüsü Prenses Slyvester, dördüncüsü Anarres ve beşincisi Chaika kayıtlı favori safkanlardan bazıları… Ankara’da koştuğu ve yarış içerisinde şanssızlıkları yaşadığı için kazanabilecekken dördüncü ayrıldığı G3 mücadelede dikkat çeken bir performans sergileyen Mine And Life ve Kv-7 H.T.Ataman Koşusunu 10 boy farkla kazanırken iddiasını ortaya koyan Çakaln Kızı da Kısrak Koşusunda boy gösterecek safkanlar.

Pazar gününe ait Kayıtlar için TIKLAYINIZ

General Briella (Mehmet Akyavuz)
News Reporter

1 thought on “Son Provalar için Kayıtlar tamamlandı…

  1. Mehmet Akif Ersoy’da (Native Power) / Altın Sima / Raks Star
    Sait Akson’da (Native Power) / Cosmic Kid / Anadolu Koparan
    Kısrak’da Anerres / Çakalın Kızı
    Yazalım bakalım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir