Son Şampiyon piste çıkıyor!

93.Gazi Koşusu galibi son şampiyon The Last Romance, 49 gün aradan sonra 18 Ağustos 2019 Pazar günü G1 Karadeniz Koşusu ile pistlere geri dönüyor.

6 Kısrağın katılımı ile 1600 metre çim pistte koşulacak olan 300.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda 3 yaşlı olması nedeniyle 55.5 kilo ile start alacak olan safkan, jokeyi Ahmet Çelik ile ilk kez kendinden yaşça büyük rakiplerle mücadele edecek.

11 kez start alıp 8 kez kazanan The Last Romance, aynı pist ve mesafede start aldığı Dişi Tay Deneme ve Çaldıran Koşularında 1’35”69 ve 1’35”78’lik dereceler gerçekleştirmişti. Bugüne kadarki tüm yarışlarını normal çim pist şartlarında koşan şampiyon safkan, İstanbul’da Cumartesi günü yağan sağanak yağmur ve yağışın gece yarısı da devam edip etmeyeceğine bağlı olarak ilk kez yumuşak veya ağır bir pistte sınav verecek.

The Last Romance (Ahmet Çelik)

Rakipleri çok çetin!

Dubai’de dahil olmak üzere 1600 metre çim pistte bugüne dek 7 kez koşup 3 birincilik, 3 ikincilik, 1 kez de beşincilik (Dubai) elde eden Peri Lina, 3 kez 1’34’ün içerisinde koştuğu yatkın olduğu mesafede en az The Last Romance kadar iyi koşması beklenen bir kısrak. Keza 1600 metre çim pistte 9 kez start alıp ilk üç dereceden hiç düşmeyen ve 2 kez 1’34’ün içerisinde koşan Miss Helin de koşuya ağırlığını koyması beklenen bir diğer isim.

Koşuya katılacak kısraklar içerisinde bu pist ve mesafeyi 1’35’in altında koşabilmiş 3 safkandan biri olan Iskra, 3 yaşlıları başarı ile temsil etmesi beklenen G2 2’incisi Allegro Fiddle ve Ankara’dan bu yarışa gelecek olan Best of Ela koşuda birincilik için mücadele edecek diğer kısraklar…

Miss Helin (solda) ve Peri Lina (Sağda)
News Reporter

2 thoughts on “Son Şampiyon piste çıkıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir