Sonbahar Büyük Handikap’ını BURAKŞAH kazandı

30 Ekim 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan ve İstanbul yarış sezonunun en uzun mesafeli 2 mücadelesinden biri olan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Sonbahar Büyük Handikap‘ını, H.Tarık Dikencik’in sahibi ve yetiştiricisi, Hakan Cansu’nun ise antrenörü olduğu Burakşah (4y da Powerscourt – Kansas, Kahyasi), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

8 safkanın katılımı ile 2800 metre çim pistte koşulan 94.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda başarılı bir bekleme yarışı yapan Burakşah, düzlükteki etkili sprinti ile 2’56”80’lik bir derece gerçekleştirerek 1 boy farkla birinciliğe uzanan isim oldu. Son yarışlarında toparlanmaya başladığını belli eden Görkem (Banknote) iyi koştuğu mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın yarım boy gerisinde zamanlamayı iyi yapamayan Magnus (Native Khan) üçüncü, onun da 1.5 boy arkasında Beleki (Dehere) dördüncü oldu.

60’ıncı startında 7’inci kez finiş çizgisini önde geçen Burakşah, kariyerinin en önemli galibiyetine imza attığı mücadelede çim pistteki 6’ıncı birinciliğini elde ederken, kazancını da 608.290 TL’ye yükseltti.

Burakşah (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir